Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait bir emirlik olan Dubai’ye turistik amaçlı seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişiler vize başvurusu yapmakla mükelleftir. Dubai turistik vizesi süreleri bakımından iki çeşide ayrılmaktadır. Uzun süreli vize ile 6 ay içinde tek giriş veya çok giriş yapmak kaydıyla toplamda 90 güne kadar kalınabilmektedir. Kısa süreli vizesi olanlar ise, yine tek veya çok girişli olarak en fazla 28 gün kalabilmektedirler. Her iki turistik vize için de süre uzatma durumu söz konusu olmamaktadır. Vize süresini aşacak şekilde Dubai’de bulunmaya devam eden kişiler para cezası ödemek zorundadırlar. Dubai vizesine başvuran kişilerin, vize onayı aldıktan sonra en geç 58 gün içinde ülkeye girmeleri gerekmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar ve Başvuru Formu

1. Dubai Vize Başvuru Formu – İngilizce veya Arapça doldurulmalıdır. Formda yazılan bilgiler gerçeği yansıtmalıdır ve tam doldurulmalıdır. Ayrıca, başvuran kişinin güncel iletişim bilgileri ile Dubai’deki iletişim bilgileri belirtilmelidir. İmzasız başvuru formları geçersiz kabul edilir.
2. Pasaport – Son 10 yıl içinde alınmış, yıpranmamış pasaport ile işlem görmüş bütün sayfalarının renkli fotokopileri. Pasaportun geçerlilik tarihi seyahatinin bitiminden itibaren en az 6 ay olmalıdır.
3. BiyometrikFotoğraf – Beyaz fonda, 4 x 5,5 cm boyutlarında, son 6 ay içinde çekilmiş olan 1 adet fotoğraf.
4. Vize Talep Dilekçesi – Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu, Göçmenlik Bürosu’na hitaben yazılmalı ve seyahat amacı ile tarihleri net olarak belirtilmelidir. Dilekçe mühürlü olmalıdır.
5. Nüfus Cüzdanı fotokopisi – Başvuran kişinin yanı sıra, pasaportu olan çocukları varsa onların da kimlik fotokopileri gerekmektedir. Tüm fotokopiler renkli olmalıdır.
6. Eş Bilgileri – Vize başvurusunda bulunan evli kadınlar için, eşlerine ait bilgileri sunmak zorunludur.
7. Fatura Bilgisi – Başvuran kişinin üzerine kayıtlı olan telefon faturası sunulmalıdır.
8. Seyahat Planını Destekleyici Belgeler – Dubai’de konaklanacak otel rezervasyonu ve gidiş-dönüş uçak biletleri.

Dubai Vizesi Başvuru Merkezi ve Randevu

Dubai turistik vizesi için Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu doğrudan başvuru kabul etmemektedir. E-Vize özelliği taşıyan bir vize türü olduğu için gerekli bütün belgelerin taranıp BAE e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Her bir evrak için maksimum boyut 1 MB’tır, bunun üzerindeki belgeler sistem tarafından kabul edilmemektedir. Bu işlemi tamamlayıp sistemden onay aldıktan sonra başvuru işleminiz gerçekleştirilmiş demektir. Vize ödemesini önceden yapmayı ve dekontunu renkli bir şekilde taratmayı unutmayınız.
Online başvuru yapmak için tıklayınız.

Vize başvurunuzu aşağıdaki şubelerden size yakın olanına başvurarak da yapabilirsiniz.

Dubai Vize Başvuru Merkezi, Ankara – Turan Güneş Blv. 701.Sk. 15/6 Hilal Mah. Çankaya
Dubai Vize Başvuru Merkezi, İstanbul – Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt. Daire:4 Kat:1 Nişantaşı, Şişli
Dubai Vize Başvuru Merkezi, İzmir – Mithatpaşa Cad. No:1114 D:1 Güzelyalı (Magella Travel Agency)
Dubai Vize Başvuru Merkezi, Edirne – İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez
Dubai Vize Başvuru Merkezi,Antalya – Kırcami Mah. Perge Bulv. Şerife Kahraman İş Merkezi No:75 D: 401 Muratpaşa (Keni Turizm)

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai turistik vizesi başvurularının sonuçlanması için öngörülen süre 3 iş günüdür. Ancak başvurunuzu yaptığınız dönem herhangi bir resmi tatile denk geldiğinde veya resmi tatillerin sonrasında yoğunluk olacağından süre uzayabilmektedir. Ayrıca, vize merkezi aracılığıyla yapılacak başvurularda evrakların konsolosluğa gönderilmesi için de belli bir süre gerekeceğini unutmamak gerekir. Bu durumları göz önünde bulundurarak, vize başvurunuzu seyahatinizden en az 15 gün önce yapmanız faydalı olacaktır.