Google+

Arama formu

Al-Mukalla

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 YER = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 23℃
Şub 23℃
Mar 25℃
Nis 27℃
May 28℃
Haz 30℃
Tem 29℃
Ağu 28℃
Eyl 29℃
Eki 26℃
Kas 25℃
Ara 24℃
Genel Bilgiler / Rehber

Al Mukalla, Yemen’in Hadramut sahil bölgesinin başkenti olan bir şehirdir. Önemli bir liman kentidir. Aden’in 480 kilometre doğusunda yer alan bu şehir, Aden Körfezi’nin de güney kesiminde yer almaktadır. Al Mukalla şehri Güney Arap bölgesinin en büyük valiliğidir. Al Mukalla Yemen’in dördüncü en büyük ve kalabalık şehridir. Yaklaşık 300 bin civarında bir popülâsyona sahiptir. Al Mukalla şehri 1305 senesinde kurulmuştur ve ilk kurulduğunda bir balıkçılık yerleşkesi işlevindeydi. Bu bölge 11. yüzyılda ise Umman’a dâhil edilmiştir. 1967 senesinde Hadramaut Güney Yemen’in bir parçası olduğundan itibaren, Al Mukalla kenti Hadramaut’un başkenti olmuştur. Al Mukalla kentinin en önemli ekonomik kaynağı limanıdır. 150 metre uzunluğundaki gemilere kadar birçok gemi tarafından kullanılan bir kenttir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Yemen Vizesi

Yemen seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye olan yolculukları öncesi Yemen vizesi almaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan yeşil, gri ve kırmızı pasaport sahibi kişiler ise Yemen vizesinden muaftır. Resmi pasaport sahibi TC vatandaşları Yemen seyahati öncesi Yemen vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur ancak bu pasaportların Yemen seyahati sonrası en az 6 geçerliliği bulunmalıdır.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.