Google+

Girit’te Nerede Kalmalı?

130702 Mar 2017Lokasyon Detay

Adanın başkenti olan Kandiye’nin de bulunduğu kuzey tarafı en çok insanın yaşadığı ve turistlerin akın ettiği bir yer olarak bilinir. Kandiye, Girit’e ulaşım için kullanılan ana giriş noktasıdır. Dağlık bir arazi olan adanın iç kısımları doğusundan batısına dağlarla örülüdür. Daha az ziyaretçinin keşfettiği adanın güney kısmı bazı küçük izole köylere ev sahipliği yapar.

Nüfusun büyük bir bölümünün yaşadığı Kandiye kentinde beş yıldızlı, lüks otellerden tasarım odaklı inşa edilmiş konaklama seçeneklerine birçok otel bulabilirsiniz. Adanın güneyindeki köylerde denize sıfır küçük oteller ile aile işletmesindeki pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

Havalimanlarına kolay ulaşım sağlamak için seçeceğiniz yerler Hanya ya da Kandiye yakınlarında olması size ulaşım konusunda avantaj sağlayacaktır. Adadaki toplu taşıma araçlarına rahat ulaşım sağlamak ve diğer şehirlere giden otobüsleri kullanmak için Kandiye’deki ‘Station A’ olarak adlandırılan istasyonun çevresinde kalmak hem rahat bir tatil geçirmenizi hem de adadaki tüm şehirleri rahatça görebilmenizi sağlayacaktır. Adanın bu kısmı aynı zamanda gelen-giden feribotlara da yakın olduğundan sabah erken yolculuk edecekseniz tercih edilmesi gerekir.

Adanın dört bir yanında bulunan konaklama seçeneklerinden size en uygun olanını bulmak için sizin için bu tatilin ne ifade ettiğini az çok kestirmeniz daha yararlı olacaktır. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün ağırlıkta olduğu bir tatil için Girit’e gidecekseniz; Hanya’da bulunan Casa Delfino Hotel & Spa denize sıfır lokasyonu ile size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır. Şehrin tarihi merkezi ile deniz arasında bir köprü niteliğinde bulunan otelde konaklamanız süresince spa hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu otel ücretsiz WiFi internet bağlantısının yanı sıra havalimanından ulaşımınızı kolaylaştıracak shuttle servisi sağlamaktadır.

Aynı bölgedeki daha uygun fiyatlı seçebileceğiniz Kydon Hotel sahile 14 dakika yürüyüş uzaklığındadır. Her odada değerli eşyalarınızı saklayabileceğiniz güvenlikli kasalar bulunmaktadır. Ücretsiz WiFi bağlantısı sunulan bu dört yıldızlı otelin odaları incelikle konforunuz için dizayn edilmiştir. Oda ücretine geniş bir açık büfe kahvaltı dahildir.

Girit tatilinizi gece eğlence yaşantısına yönelik geçirmek istiyorsanız otelinizi gece hayatının en canlı olduğu bölgelerden seçmekte fayda var. Malia’da bulunan Laplaya Beach sahile 10 dakika yürüyüş uzaklığındadır. Bu mekân konforlu, geniş ve uygun fiyatlı stüdyo ve apartman tarzı konaklama imkanları sunar. Bunun yanı sıra büyük bir açık havuza sahiptir. Otel kompleksinde misafirlerin kullanımına açık PS3 oyun konsolu ve pin pon masaları bulunmaktadır. Malia’daki clubların ve barların yer aldığı Beach Road otele yürüme uzaklığındadır.

Tatilinizi doğa ile iç içe, sakin bir ambiyansta geçirmek için Villa Kerasia’yı tercih edebilirsiniz. Bir tepede bulunan bu misafirevi tipindeki bu mekân rahat ve klasik Yunan tarzı ve modern tasarımı birleştiren odalarıyla size huzurlu bir tatil imkânı sağlayacak. Açık havuzu bulunan bu mekân aynı zamanda evcil hayvanları da kabul etmektedir.

Girit ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-