Google+

Arama formu

Korfu Festivalleri

Korfu Festivalleri

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Korfu hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Makredes Festivali: Her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen Makredes Festivali, geleneksel bir Ortodoks festivalidir. Dinî etkinliklerin ön planda olduğu bu festivalde, çeşitli yemekler yapılmakta ve gelenlere sunulmaktadır. Bu festivale her yıl birçok Ortodoks katılmaktadır.

Analipsi Festivali: Yunanistan’da kutlanan en eski festivallerinden biri olan Analipsi Festivali, Hz. İsa’nın göğe yükselişini kutlamak amacıyla her yıl haziran ayında kutlanmaktadır. Bira ve müzik etkinlikleriyle kutlanan bu festival, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Folklor Festivali: Yerel kıyafetler giyilerek müzik eşliğinde kutlanılan bu festival çocuk yetişkin herkesin katılımı ile gerçekleşmektedir. Her yıl ağustos ayında düzenlenen bu festival oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır.

St. John Festivali: Oldukça geleneksel olan St. John Festivali, her yıl haziran ayında gerçekleşmektedir. Baklava, salata ve çeşitli yemeklerle kilisenin önünde kutlanılan bu festival Aziz John’un anısına her yıl düzenlenmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Korfu Turları