Google+

Korfu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

159219 Oca 2016Lokasyon Detay

Korfu Yunanistan’ın en kuzeybatı ucunda, İyon Denizi’nde bulunan turistik bir adadır. 112.000 nüfusa sahip olan Korfu Avrupa’nın ana karasına yakın konumu ve mükemmel iklimiyle oldukça gözde bir adadır.

Korfu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
youramazingplaces.com

Korfu, Yunanistan’ın en kuzeybatı ucunda, İyon Denizi’nde bulunan turistik bir adadır. Korfu ana kara parçasının yanında daha birçok küçük adadan oluşmaktadır.

112.000 nüfusa sahip olan Korfu, Avrupa’nın ana karasına yakın konumu ve mükemmel iklimiyle oldukça popülerleşmiştir. Ayrıca İyon Üniversitesi’de adında bir de üniversiteye sahiptir.
 
Korfu’nun tarihi savaşlar ve işgallerle doludur. Stratejik konumu nedeniyle bir kale görevi görmüştür. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun Avrupa’ya ilerlemesini engellemek için başta Venedikliler olmak üzere Avrupalıların ana üstlerinden biri olarak kullanılmıştır. Bunun yanında Fransız general Napolyon’un saldırılarına karşıda kullanılmıştır.

Korfu günümüzde bir turizm cennetidir. Cennet gibi koyları, plajları, doğası, ortaçağdan kalma evleri ile özellikle Avrupa’dan yoğun şekilde ziyaretçi çekmektedir. Yakın konumu nedeniyle oldukça elverişli bir kaçamak noktası olarak görülen Korfu, aynı zamanda Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde de yer almaktadır.

Tanıtıcı Video:
 

 

Korfu ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-