Google+

Arama formu

Korfu Şehir İçi Ulaşım

Korfu Şehir İçi Ulaşım

Korfu, ufak bir bölge olsa da engebeli yapısından dolayı bir taşıt kullanmaya ihtiyaç vardır. Korfu’da kullanılan başlıca toplu taşıma araçları arasında otobüs yer almaktadır. Bunun yanında kalabalık ve çocuklu aileler araç kiralayabilirken, bazı turistler taksi kullanmayı da tercih etmektedir. Uluslararası geçerliliği olan ehliyetiniz varsa araç veya motosiklet kiralayarak adayı rahatlıkla gezebilirsiniz. Bunun yanında Korfu’da daha hızlı hareket etmek isteyenler için özel tekne hizmeti de verilmektedir.

Korfu’da dileyen ziyaretçiler iç hat otobüs sistemini kullanabilmektedir. Otobüs biletleri duraklardaki otomatlarda veya büfelerde satışa sunulmaktadır. Avrupa’da olduğu gibi tüm gün kullanabileceğiniz bilet sistemi Korfu’da mevcut değildir. Dolayısıyla tek yönlü biletler satın alabilirsiniz. Bunun için ödemeniz gereken ücret ise yetişkinler için 1,70 euro, öğrenciler için ise 0,90 sent olarak belirlenmiştir.

Dileyenler Korfu’da taksi de kullanabilirler. Fakat taksi ücretleri yüksek olduğu için araba kiralamak ziyaretçiler için diğer bir alternatifi oluşturmaktadır. Gideceğiniz yere göre taksi ücretleri değişeceği için genel olarak taksi ücretlerinin 15 euro ile 60 euro arasında değiştiğini belirtmeliyiz.

Korfu’da taksi kiralamak istemeyen ve uzun bir süre bölgede konaklamayı planlayan ziyaretçiler için önerimiz havalimanından araba kiralamalarıdır. Araba kiralamak ziyaretçiler için hem daha ekonomik hem de bireysel olarak daha bağımsız gezmenize yardımcı olacaktır. Araba kiralama ücreti ise seçeceğiniz aracın türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Korfu’da birçok koy mevcuttur. Dolayısıyla koylar arasında rahatlıkla gezebilmeniz için ada da koylar arası tekne ulaşımı da mevcuttur. Dileyen ziyaretçiler hızlı tekneleri de koyları gezerken kullanabilir.


Korfu Turları