Google+

Arama formu

Korfu’da Alışveriş

Korfu’da Alışveriş

Arnavut kaldırımlı daracık sokaklara sahip olan Korfu, alışveriş açısından da sizler için pek çok seçenek sunmaktadır. Geleneksel kıyafetler, takılar, el dokuması ürünler, zeytinyağı, dantel, pamuklu kıyafetler, seramik ve daha birçok ürün, Korfu’dan alabilecekleriniz arasında bulunmaktadır. Korfu’da alışveriş yapmak için çok büyük alışveriş merkezleri yerine daha yerel dükkânlardan alışveriş yaparak benzeri olmayan ürünleri satın alabilirsiniz.

Korfu’da aradığınız ürüne göre satış yapılan mekânlarda farklılık gösterebilmektedir. Deri ürünleri satın almak isteyen ziyaretçilerin gitmesi gereken ilk nokta La Petit Corfu Sandals dükkânıdır. Şehir merkezinde bulunan bu dükkân aradığınız birçok deri ürününü bulabileceğiniz tek adrestir. Saat 09.00-22.00 saatleri arasında açık olan bu dükkân ayakkabıdan çantaya ve cüzdana birçok ürün yelpazesi ile sizlere hizmet vermektedir. Sanata ve sanat ürünlerine ilgi duyan ziyaretçilerimiz ise Icon Gallery’i ziyaret edebilir. Korfu, şarapları ve enfes baharatları ile de oldukça meşhurdur. Bunun için ise 12 Agias Sophia bölgesinde bulunan Sweet’N Spicy Baha Shop’u ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Korfu, tıpkı İtalya gibi birçok farklı tasarımcının ürünlerini bulabileceğiniz yerlerden birisidir. Dünyaca ünlü markaları ve tasarımları şehir merkezindeki birçok dükkânda bulmanız mümkündür. Her yerde yayılmış olan büyük alışveriş merkezleri Korfu’da bulunmamaktadır. Fakat bu durum bölgeyi daha da özel kılmaktadır. Seri üretimden uzak, birçok orijinal ürünü bu sayede Korfu’da daha rahat bulabilirisiniz.

Korfu hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli görüntüler yakalayabileceğiniz bir yerdir. Küçük ve yerel ürünler satan dükkânları sizlerin alışveriş keyfini daha da arttıracaktır. Ayrıca Korfu halkı pazarlık konusuna da oldukça açıktır. Dolayısıyla alacağınız ürünlerle ilgili küçükte olsa bir indirim istemelisiniz. Korfu’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında Patounis Soap Factory (Korfu Town), Hippopots (Agios Stefanos), Beautiful (Kassiopi), The Land Of Corfu Natural Products (Corfu Town), Corfu Sandals (Corfu Town), Krocan Delicatessen (Kassiopi), Elisabeth's Gift & Jewellery Shop (Agios Stefanos), Corfu Natura (Corfu Town), Paramythia Traditional Cheeses (Corfu Town) ve Corfu Ceramics bulunmaktadır.


Korfu Turları