Google+

Arama formu

Korfu’ya Ne Zaman Gidilir?

Korfu’ya Ne Zaman Gidilir?

Korfu’da sıcak ve ılıman bir iklim görülmektedir. Bölgeye kış aylarında yaz aylarından daha fazla yağış düşmektedir. Korfu’nun yıllık ortalama sıcaklığı 16,9’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 1.146 mm’dir. Temmuz ayı ise yılın en kurak ayıdır. En fazla yağışın ise kasım ayında düştüğü gözlemlenmektedir. İlkbahar ayları Korfu’da turizm sezonu açıldığı için ziyaret etmeye oldukça müsaittir. Mart, nisan ve mayıs ayları ziyaretçilere keyifli, parlak, mavi bir gökyüzü ve güneş sunmaktadır.

Korfu’da ortalama en yüksek sıcaklık 36 santigrat, en düşük sıcaklık ise 10 santigrat derecedir. İklim olarak bakıldığında Korfu’da en sıcak ay ağustos ayıdır. En soğuk dönem ise kasım, aralık ve ocak dönemleridir. Korfu’da, mevsimsel geçişler çok sık görülmemektedir. Bölge özellikle mart ayından ekim ayına kadar çok fazla turist almaktadır. Dolayısıyla seçeceğiniz mevsimsel özellikler doğrultusunda Korfu Adası’na ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ülke genel olarak Akdeniz iklimine sahip olduğu için şiddetli kasırga ve fırtına görülmemektedir. Korfu’yu ziyaret etmeye geldiğinizde kış ayları dışında çok fazla kalın giysi getirmenize de gerek yoktur. Oldukça ılıman ve sıcak geçen Akdeniz ikliminde denizin, güneşin ve kumun tadını doyasıya Korfu’da çıkarabilirsiniz. Doğaseverler için Korfu hem fotoğraf çekmek hem de dinlenmek için gidilebilecek en özel yerlerden birisidir. Bahar ve yaz ayları ise deniz tutkunları için oldukça idealdir. Bunun yanında Korfu, mavinin ve yeşilin her tonunu farklı mevsimlerde de olsa görebileceğiniz ender destinasyonlardan birisidir.


Korfu Turları