Google+

Arama formu

Mikonos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

“Ve sen ince sahil ve bıraktığın dağınıklığın gölgesini yok eden güneşin görüntüne sahip Mikonos’a gideceksin.” – Fleet Foxes

Mikonos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mykonos şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri GaZía Mykonos, Melangel, Villa Kampani. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Juliette by The Pearls Collection, Maison Central, Villa Villa Drakothea gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa Anna Suites, Hidden Heaven, The House in Town tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Mykonos aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Renkli gece hayatı, büyüleyici kumsalları ve masmavi deniziyle milyonlarca turisti kendine aşık eden Mikonos, uzun bir süredir en gözde tatil yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 85 kilometrekareden oluşan ve Ege Denizi’nde bulunan Yunan Adası, Kiklad Adaları’na bağlıdır.  
 
Mikonos ismini Delos Kralı’nın oğlundan alır. Aslında, Mikonos’un neredeyse bütün tarihçesi Delos ile bağlantılıdır. Mitolojiye göre, Herkül devlerle savaşır. Onları öldürdüğünde denize fırlatır. Fırlattığı yerde büyük kayalar belirir ve bu kayalar da Mikonos’un oluşumunu sağlar. Delos’un bu gizemli adasında tarihten kalma çok fazla bilgi olmasa da, Apollo ve Artemis’in doğumunun da burada gerçekleştiği söylenmektedir.

Özellikle yaz mevsiminde neredeyse bir an olsun uyumayan ada, her daim canlılığını korumaktadır. Turistler büyüleyici mavilikte olan deniz kıyısında güneşin tadını çıkarabilir ya da güne geç başlayıp asıl eğlenceyi akşam yaşayabilir. Özellikle “jet sosyete” burada oldukça sık görüldüğü için Mikonos’da pek çok ünlü simayla karşılaşmak mümkündür.

Tanıtıcı Video:

 

Mykonos Turları