Google+

Arama formu

Santorini Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Santorini Adası Ege Denizi’nde, Yunanistan’ın 200 kilometre güneydoğusunda bulunan turistik bir adadır. Santorini volkanik bir adalar grubu olup, hilal biçimindeki kalderası, içine sokulan büyük koyu ve tamamen beyaz ile mavi renklerinden oluşan evleriyle oldukça popüler bir yerdir.

Santorini Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Santorini Adası Ege Denizi’nde, Yunanistan’ın 200 kilometre güneydoğusunda bulunan turistik bir adadır. 14.000 nüfusa sahip olan ada, 2.500 yıl önce burada yaşanan bir volkan patlamasından sonra 73 kilometrelik bir alanın çökmesiyle oluşmuştur. Günümüzde adanın içine sokulan büyük koy, bu çöken 73 kilometrelik alandır.

Ada 200 metre ve 400 metre yükseklikteki dik kayalıklarla çevrilidir. Fira ve Oia isimli popüler yerleşim yerlerine sahiptir. Burada ki evlerin fiyatları ise çok yüksektir ve genellikle dünyaca ünlü isimlerce satın alınmıştır. Santorini olağan üstü manzarasının yanında arkeolojik ve antik siteleriyle de önemli bir turizm merkezidir.

Santorini volkanik bir adalar grubu olup, hilal biçimindeki kalderası, içine sokulan büyük koyu ve tamamen beyaz ile mavi renklerinden oluşan evleriyle son yıllarda oldukça popülerleşmiştir. Bu özelliklerinden ötürü “romantizm adası” olarak bilinmektedir. Her yıl hem yaz tatilcilerin uğrak adresi, hem de yeni evlenen çiftlerin balayı mekanı olmuştur.

Tanıtıcı Video: