Google+

Thassos Adası’nda Gezilecek Yerler

120013 Eki 2016Lokasyon Detay

Thassos Adası’nda Gezilecek Yerler

Yunanistan’ın en yeşil adalarından biri olan Thassos Adası, büyüleyici kumsalları ve yemyeşil dağ köyleriyle aldığı övgüleri fazlasıyla hak etmektedir. Kırka yakın kumsalın bulunduğu ada tam bir plaj cennetidir.

Thassos Adası’nda görülmesi gereken diğer yerler

Thassos Adası lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Studios Dina, Chrisa's Vacation House, Endless Blue Studios. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Villa Niki Seaward, Achillion Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Villas Marajo, Ellas Hotel, Anastasia Rooms otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Thassos Adası aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Thassos Adası’nda Gezilecek Yerler-1

Archangelos Manastırı, Potos, Limenaria, Scala Maries, Scala Kalirachi, Scala Sotiros, Prinos, Scala Rachoni, Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi.

Thassos Adası şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Taşöz: Mavi yolculuğu (49 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Thassos / Limenas

1013 Eki 2016Gezilecek Yerler

Thassos / Limenas

Thassos, adanın merkezi ve en büyük şehridir. Tarihi binaların yer aldığı eski limanda pek çok restoran bulunmaktadır. Antik kent kalıntıları ve Arkeoloji Müzesi de liman yakınlarındadır. Amfi Tiyatro ve Acropolis’e giden yol biraz dik ancak yorgunluğa değer, zira burada müthiş bir ada manzarası vardır. Hem alışveriş hem de gece eğlencesi bakımından en fazla seçenek yine burada bulunmaktadır. El sanatlarına ilgi duyanlar Costis Çömlekçisi’ne göz atabilir.

-

Plajlar

1513 Eki 2016Gezilecek Yerler

http://www.apartments-giota.com/images/chrissi%20amoudia.jpg

Thassos Adası denince plajlardan bahsetmeden olmaz. Kırka yakın plajın adlarını saymak ve anlatmak mümkün olmasa da, içlerinden en beğenilenleri şöyle sıralayabiliriz: Golden Beach (Chrissi Ammoudia), Metalia Beach (Limenaria), Paradise Beach, Limenas Beach (Thasos/Limenas), Tripiti Beach (Limenaria), Psili Ammos Beach (Astrida), Potos Beach.

-

Dağ Köyleri

1113 Eki 2016Gezilecek Yerler

Dağ Köyleri

Romantik bir dağ köyü olan Panagia’da tarihi evler, pek çok restoran ve birkaç hediyelik eşya dükkanı vardır. Ejderhanın Mağarası görülmeye değerdir. Scala Panagia’da ise oteller, kamp alanları ve restoranlar bulunmaktadır. Eski bir dağ köyü olan Potamia, küçük bir turist köyü olan Kinira, resmi olarak terkedilmiş bir köy olan ancak kısmen turist ziyaretine açık Astrida, en büyük dağ köylerinden biri olan ve dar sokakları ile ünlü Kalirachi, adanın batı kıyılarına bakan güzel manzaralı küçük dağ köyü Sotiros görülmeye değer. Thassos Adası’nın birbirinden güzel dağ köylerinin diğerleri de şöyledir: Theologos, Kastro, Kazavitia, Maries, Megalos Prinos, Micros Prinos, Rachoni.

-

Aliki

2113 Eki 2016Gezilecek Yerler

Aliki

Thassos Adası’nda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında her daim üst sıralarda yer alan Aliki’nin son derece romantik ve büyüleyici bir kumsalı vardır. Buraya uğrarsanız antik çağdan kalma tapınak kalıntılarını da görmeyi unutmayın.

-

Giola

2213 Eki 2016Gezilecek Yerler

Giola

Giola, denize nazır doğal bir havuzdur. Aliki’den 2 kilometre sonra, Astrida’ya gelmeden ulaşabilirsiniz. İniş boyunca işaret direklerinin bulunduğu toprak yol sizi park alanına kadar getirmektedir. Buradan havuza yürüyerek ulaşılıyor ancak tercih ederseniz yola araçla da devam edebilirsiniz. Havuzun suyu, özellikle denizde güçlü dalgaların olduğu günler tertemiz ve davetkardır.

-

Thassos Adası ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-