Google+

Victoria Falls

AFRİKAZimbabveVictoria Falls
Victoria Falls - : - / -
--℃
1 EUR=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon23.9℃
 • Şubweather-icon23.6℃
 • Marweather-icon23.4℃
 • Nisweather-icon21.6℃
 • Mayweather-icon18.4℃
 • Hazweather-icon15.5℃
 • Temweather-icon15.2℃
 • Ağuweather-icon18℃
 • Eylweather-icon22.3℃
 • Ekiweather-icon25.2℃
 • Kasweather-icon25.3℃
 • Araweather-icon24.1℃
Genel Bilgiler / Rehber

Victoria Falls Afrika’nın güneyinde, Zambezi Nehri üzerinde yer alan bir şelaledir. Zambiya ve Zimbabwe ülkeleri arasında bulunur. Arkeolojik anlamda yapılan çalışmalarda, buranın yaklaşık 10.000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu belirtilmektedir. Buraya bu ismi İskoç misyoner ve kâşif David Livingstone vermiştir. Livingstone buraya 16 Kasım 1855 tarihinde gelmiştir. Bu şelale ne dünyanın en yüksek, ne en geniş şelalesidir. Ancak oldukça büyük bir alan kaplamaktadır. Genişliği 1708 metredir. Yüksekliği ise 108 metredir. Özellikle tam taşkının olduğu bölgede, suyun perdesini bölmeye de yardım eden tepe üzerinde iki ada bulunmaktadır. Bu adalar Boaruka Adası ve Livingstone Adası’dır.

Victoria Falls şelalesi, turistik anlamda oldukça önemli bir bölgedir. 1990’lı yıllardan itibaren bu bölgeyi her sene 300.000 civarında turist ziyaret etmektedir. Önümüzdeki on yılda bu sayının 1 milyonun üzerine çıkması beklenmektedir. Sınırlarında bulunduğu her iki ülke de burayı ziyaret etmek isteyenlere tek günlük vize de vermektedir. Bunlarla birlikte bu şelale ve çevresinde 2 tane de milli park bulunmaktadır. Bunlar Mosi oa Tunya Ulusal Parkı ile Victoria Falls Ulusal Parkı'dır.  Toplamda 90 kilometre karelik bir alan kaplayan bu parklarda vahşi hayata elverişli bir ortamda bulunmaktadır. Birçok memeli ve diğer türlere ait hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu alanlarda ayrıca 89 farklı tür balık da bulunmaktadır.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Victoria Falls lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Victoria Falls aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Victoria Falls pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Victoria Falls Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Victoria Falls Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Victoria Falls Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Victoria Falls Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.