Amerika'da Doğum Hakkında Merak Edilenler

Amerika'da doğum yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?
Aileler öncelikle böylesine duygusal bir dönemi yurt dışında  geçirme konusunda ortak bir karar vermeliler. Bu özellikle anne’nin içtenlikle alması gereken bir karardır. Bu süreç günümüz teknolojisi ile artık çok rahat ve keyifli bir dönem olarak geçirilmekte ve gelecekte çok güzel hatıralar ile geri dönülmektedir. Amerika’da doğuma karar veren aileler ilk olarak vizelerini alarak işlemlere başlamalılar. Doktor, hastane, randevular ve diğer organizasyonlar ortalama bir ay gibi bir hazırlık süreci gerektirmektedir. Bu yüzden anne adaylarının hamileliklerinin en geç 28.haftasında bizimle irtibata geçmeleri gerekmektedir. Hava yolları 35. haftaya kadar uçuş izni verse de biz anne adaylarına 32.hafta geçirmeden uçmalarını öneriyoruz. Danışmanlık ile başlayan hizmetlerimiz gidilecek destinasyon, hastane, doktor seçimi ile netleşerek tam program oluşturulmakta ve ailelerin bebekleri ile Türkiye’ye dönüşlerine kadar sürekli hizmet ile devam etmektedir.

Amerika'da doğum yapmanın avantajları nelerdir?

  • Amerikan Vatandaşı (çifte vatandaşlık)
  • Dünyada seyahat özgürlüğü (Dünya ülkelerinin % 98’i Amerikan vatandaşlarına vize uygulamadığı için çocuklar gelecekte çok rahat seyahat etme imkânına sahip olurlar)
  • Amerika’da eğitim avantajları (Yabancı öğrenci statüsünde olmadığı için eyalet üniversite ücretlerinden % 80’e varan indirim hakkına sahip olurlar)
  • Türkiye’de ise yabancı öğrenci kontenjanından faydalanma ve sadece yabancı öğrencilerin gidebildiği okullara girme hakkı
  •  İş imkanları (Amerikan vatandaşı olarak üniversitede okurken çalışabilme imkanı ve mezuniyetten sonra sponsor firma ile çalışma izni işlemleri gibi zorluklar olmaksızın hiçbir yasal işleme takılmaksızın iş bulup çalışabilir)
  • 21 yaşından sonra anne ve babaya Green Card hakkı

Amerika'da doğum yapmanın dezavantajları nelerdir?
Bir dezavantajı bulunmamaktadır.

Türkiye'de bunu organize eden kaç firma var?
Amerikada-Dogum.com marka tescilli Türsab üyesi tek kurumsal firmadır.

Toplam süreçte kaç gün Amerika'da kalmak gerekiyor?
Biz ailelere en geç 32. hafta uçmalarını önermekteyiz. Doğumdan sonra da en az 15 gün sonra uçuşlarını gerçekleştirmekteler. Böylelikle aileler Amerika’da üç ay gibi bir süreç geçiriyorlar. Ancak bu tamamen ailelerin kendilerine ait bir seçim. Biz 27. haftada uçuşunu yapan anne adaylarıyla da 34.hafta uçuşunu gerçekleştiren anne adayları ile karşılaştık, sağlık koşulları çerçevesinde aileler programlarını yapmaktalar.

Amerika’da doğumun yaklaşık maliyeti nedir?
Fiyatlar şehir, doktor ve hastane seçimleri ile çok değişmektedir. Örneğin New York ve New Jersey’deki doğum paketlerimiz her zaman hastane ve doktor maliyetleri nedeni ile daha yüksek olmaktadır. Ancak Miami ve Los Angeles bölgesi paketlerimiz daha uygun çıkmakta. Özellikle 2014 kış dönemi için Los Angeles bölgesi ile özel yaptığımız anlaşmalar ile bu bölgede 13.000 USD’den başlayan programlar sunabilmekteyiz.


*Sorularımızı yanıtladığı için Gürkan Boztepe’ye teşekkür ederiz.

Etiketler

Özlem Mete

Yazar Hakkında

Özlem Mete

Gezimanya’nın en çok soru soranı, her şeyi madde madde not alır sonra sorular silsilesi başlar.