Hakkımızda

Gezmedik Yer Bırakma!

 

hiker-984083_1920.jpg


“Bir seyahat kaç kilometre yol gittiğin değil, kaç arkadaş edindiğinle ölçülür” – Tim Cahill


Her insanın kendi dünyasını kendi yarattığına inanıyoruz. Eğer dünyanızı önünüze koyulanlardan ibaret görürseniz, sonsuza kadar bulunduğunuz yerde kalırsınız.

Biz dünyanın tüm renklerini görmek, tüm tatlarını almak ve tüm arkadaşlıklarını edinmek için dayanılmaz bir istek içindeyiz. “Gezmedik yer bırakmamak” için.

İçimizdeki keşif ruhu 2012 yılında bizi Gezimanya’yı kurmaya itti. Ve de ardından gelen nice arkadaşlıklara.

1850 seyahat destinasyonu ve 18bin sayfasıyla bugün Gezimanya Internet’teki en geniş Türkçe seyahat rehberidir ve hızla da büyümektedir. Ancak bundan daha da ötesi ve bizi mutlu ve gururlu yapan tarafı, gezgin dostların buluşma ortamı olmasıdır. Çünkü gezmek bizi çok değerli insanlarla buluşturdu ve onların dünyası keşfettiğimiz fiziksel dünyadan daha da zengin.

Çünkü biz seyahatlerimizi arkadaşlıklarımızla ölçüyoruz.

Gelin siz de bize katılın. Gezmedik yer bırakmayın!
 

1470834490465screensave.png
Biz Kimiz:
 

  • Tuğce Yılmaz:
tugce2.jpgKadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık, ardından da Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuduktan sonra Milliyet Gazetesi’nde başlayan profesyonel kariyerini yıllar içerisinde reklam sektöründe devam ettirdi. Universal McCann, Veritas Medya, Mindshare gibi kurumlarda uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında profesyonel hayatı bırakmaya karar verdi. 92 ülke ve 500’ün üzerinde şehir gezen ve yıllardır tüm hayatını gezmeye adamış Tuğçe için 2011 yılında kurduğu Gezimanya artık bir hobi olmaktan çıkmıştı. Tüm enerjisini önce kendi blogu olan, daha sonra ise kapılarını tüm gezginlere açan Gezimanya bugün Tuğçe’nin hayallerini gerçekleştirdikçe Tuğçe kendisine daha büyük hayaller bulmaya devam ediyor. Bugün Türkiye Gezginler Derneği, Turizm Yazarları Derneği ve Tursab üyesi olan Tuğçe’nin yazılarına Gezimanya ve yeni kişisel blogu İyiYolculuklar dışında Sözcü, The Gate, Akşam’ın da aralarında bulunduğu pek çok yayında rastlayabilirsiniz.
 

  • Murat Özbilgi:
murat2.jpgAnkara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektronik Mühendisliği’ni takiben yine ODTÜ’de İşletme Yükseklisansı (MBA) ile öğrenim hayatını tamamlayan Murat Özbilgi, Tübitak’ın merkez ve çeşitli enstitülerinde 7 sene araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1999’da özel sektöre geçiş yaptı. 2001 yılında faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan bir start-up da dahil olmak üzere bilişim dünyasında pek çok yöneticilik maceraları yaşayan Murat, bugün halen uluslararası bir bilişim şirketinde bölgesel satış yöneticiliği yapmaya devam etmektedir. Murat’ın yazarlık kariyeri ODTÜ yıllarındaki fanzinlerle başladı ve 2006-2010 arası Motor On dergisi’nde yazdığı köşeyle devam etti. 2007 yılında basılan “Motosiklet Hayattır” isimli bir kitabı da bulunan Murat bugün yazarlık faaliyetlerine temel olarak Gezimanya’da devam etmektedir. Murat Gezimanya etrafında ilerleyen blog pazarlama faaliyetlerini bir ajans çatısı altında toplayarak 2014 yılında yalnızca blogger ve içerik pazarlama faaliyetlerine odaklı Türkiye’nin ilk ajansı Blogger Casting’I Tuğçe ile birlikte kurmuştur. BloggerCasting dünya çapında yaklaşık 4000 blogger ile iletişim halinde olup faaliyetlerinin önemli bir kısmını Türkiye dışında yürütmektedir.

 
Gezdiğimiz Ülkeler

Gezimanya yazarlarının gezmediği bir ülke bulmanız zor. Eğer Gezimanya’da dünyanın herhangi bir yerindeki bir şehir ya da daha küçük yerleşim bölgesi ile ilgili bilgi görmek istiyorsanız bize yazın: [email protected]
 

screen_shot_2016-08-09_at_15.45.42_0.pngGezimanya Tur

Dünyayı gezmenin en iyi yolu bir bilenle gezmektir. Gezimanya yıllar içerisinde takipçilerini dinleyerek kurduğu Gezimana Tur ile hem kendi düzenlediği turlar ile onlara gezginlik tecrübeleriyle enfes turlar sunmaya, hem de sektörde güzel gezi deneyimi sunan kurumlarla işbirlikteliği yapmaya devam ediyor.

Detaylı bilgi için: http://tur.gezimanya.com

İçerik Pazarlama Aktiviteleri

Türkiye’nin en büyük ve etkili seyahat blogu olan Gezimanya’yı her ay yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret etmekte, sosyal medyada ise 500bini Facebook üzerinde olmak üzere toplam 700bin kişi takip etmektedir. Bir mecra olarak bir çok blogger pazarlama aktivitelerine imza atmış Gezimanya’nın bugüne kadar çalıştığı pek çok marka ve kurum bulunmaktadır.
 

ref1.pngBlogger Pazarlama Aktiviteleri

2014 yılında faaliyetlerine başlayan Blogger Casting, çoğunluğu yurtdışında olsa da yurtiçinde de bir çok marka ve kurumla çalışmaya devam etmektedir. Dünya listelerinin en tepelerinde görmeye alışık olunan seyahat bloggerları, moda bloggerları, Instagram ve Youtube fenomenleri de dahil olmak üzere geniş bir kitle Blogger Casting’in düzenli olarak birlikte çalıştığı içerik üreticileridir.
 

ref2.png