Birbirinden Değişik 10 Fobi

Anatidaefobi

Fobi; bir şeye karşı duyulan korkunun, gündelik yaşamı olumsuz etkilemesi olarak açıklanıyor. Çoğumuzun hiç bilmediği hatta kimilerine göre oldukça saçma gelen birçok fobi çeşidi var, gelin birkaçını birlikte inceleyelim. Anatidaefobi: Ördekler tarafından izleniyor olma hissi ya da korkusu. Genellikle kişinin çocukluk zamanı ortaya çıkar. 

Ördek

Dekatriaparaskevifobi

Ayın 13'ünün Cuma gününe gelme korkusu. Özellikle 13. Cuma filminden sonra ortaya çıkan bir fobi. Takvimde bu tarihi görmek insanları çoğu zaman ürkütüyor.

Helshoesafobi

Zaman zaman kadınların yüksek topuklu ayakkabılardan şikayet ettiklerini biliyoruz. Topuklu ayakkabılardan korkma olarak bilinen bu fobi onlar için.

Topuklu Ayakkabı

Japonofobi

İsminden de anlaşılacağı üzere Japonlardan korkma. Nedendir, niçindir bilinmez?

Koulrofobi

Palyaçolardan korkmak anlamına geliyor. Aslında çocuklara çok sevimli gelseler de özellikle Stephen King'in ''It'' filminden sonra durum biraz değişti.

Palyaço

Nelofobi

Camdan korkmak anlamına geliyor. Hayatımızın her anında, her yerde görebileceğimiz camlar bazı insanlara korku salıyorlar.

Peladofobi

Kel insanlardan ya da kelleşmekten korkuyorsanız sizde bu fobi olabilir.

Bald

Pogonofobi

Peladofobi'nin tam tersi yani sakaldan ya da sakallı kişilerden korkma.

Selenofobi

Ay'dan korkmak anlamına geliyor. Dünyamıza 384.403 km uzaklıkta olan doğal uydumuz Ay bazı insanları korkutuyor olsa gerek.

ay

Venüstrafobi

Güzel kadınlardan korkmak olarak adlandırılan bu fobi, zamanla ortaya çıkıyor olsa gerek.

Gökhan Dikmen

Yazar Hakkında

Gökhan Dikmen

1989 yılında Federal Almanya'da doğdum. Baba mesleği sayesinde 7 farklı şehirde yaşadım.