Miami'nin toplu taşıma sistemi, Florida'daki herhangi bir yörenin en çeşitli ve kapsamlısıdır. Seyahat süresi bir öncelik değilse, Miami'deki tüm ticari alanlara ve önemli turistik mekanlara araç olmadan seyahat etmek mümkündür. Miami'nin otobüs sistemi tüm şehri kapsar ve Broward County'ye ve Greater Fort Lauderdale bölgesine hizmet veren otobüs hatlarına bağlanır. Çoğu rotada 20 dakikada bir en popüler rotalarda 5-10 dakikada bir, bazense gece boyunca hizmet veren hatlar bulunur.

Metro hattı, Miami ve çevredeki şehirlere hizmet veren, iki hat (yeşil ve turuncu) 23 istasyonla çalışan yüksek bir demiryolu sistemidir. Miami şehir merkezi, Miami Uluslararası Havalimanı, Dadeland Alışveriş MerkeziVizcaya Müzesi ve Bahçeleri, Lowe Sanat Müzesi, Miami Bilim Müzesi, Merrick Parkı ve yakınlardaki diğer alışveriş bölgelerini de içeren birçok turisti birbirine bağlar. Coconut Grove ve şehir merkezindeki Coral Gables'a çeşitli istasyonlardan kısa servis otobüsü ile ulaşılabilir.

Hem metro hem de otobüsün tek bir yolculuk ücreti 2,25 dolardır. Gün, haftalık ve aylık geçiş mevcuttur. EASY Card olarak bilinen kart sistemiyle bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Miami’de taksiler genelde pahalıdır. Miami Beach'e ve turistler tarafından popüler diğer plaj ve gece kulübü topluluklarına sabit fiyatlardan hesaplama yapılır. Örneğin, Miami Plajı’ndaki bir yerleşim bölgesi ucuzken, popüler South Beach’e gitmek daha pahalı olabilir. Taksi kullanacağınız zaman bir taksi şirketini arayıp bir araç talep etmeniz gerekir. Güvenlik nedeniyle ve yasal sebeplerden ötürü, büyük şirketlerin işlettiği taksilerin MIA, Miami Limanı ve tren istasyonları haricinde rasgele yerlerde yolcuları almasına izin verilmemektedir. Ancak, bazı taksi şoförleri bu kurallara uymayacaklardır. Bu nedenle sokakta taksi durdurmayı da deneyebilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı