Brouwerij 't IJ Bira Fabrikası

Hollanda’nın ikonik ve görülmesi gereken iki lokasyonunu tek bir yerde bulabilirsiniz. Brouwerij ’t IJ, göz alıcı De Gooyer Yel Değirmeni’nin hemen yanı başında kurulmuş modern bir bira fabrikasıdır. Kaspar Peterson tarafından Ekim 1985’te açılan bira fabrikasında üretilen biraların tümü, organik ürün sertifikasına sahiptir.

“Klasik”, “Mevsimlik” ve “Özel” olarak sınıflandırılan Brouwerij 't IJ markasının, 43 adet bira çeşidi bulunuyor.Her Cuma, Cumartesi ve Pazar düzenlenen özel İngilizce fabrika turunda, bira fabrikasının, mayanın, şerbetçiotunun ve arpanın tarihçesi anlatılıyor. 20 dakika süren turun biletleri, sadece bardan alınabiliyor. Ücretsiz bir biranın dahil olduğu turun fiyatı ise 6,50 Euro.

Biralar, iki farklı lokasyonda hazırlanıyor. Yel değirmeninin yanındaki bira fabrikasında 14.00 ile 20.00 saatleri arasında tadım yapılabiliyor. Brouwerij 't IJ, şehirde turladıktan sonra meşhur Hollanda biraları eşliğinde serinlemek için oldukça uygun bir yer. Fabrikanın içini gezdikten sonra terasında yapımına vakıf olduğunuz biralardan içip keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Adres: 't Blauwe Theehuis, Vondelpark, 5, 1071, AA, Amsterdam, Hollanda

Ziyaret Saatleri:Pazartesi-Pazar 09.00-00.00

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Yakınındaki Yapılar:De Gooyer Yel Değirmeni, Museum 't Kromhout Gemi Motoru Müzesi, Pek çok bar ve restoran