Madame Tussauds Amsterdam

Birbirinden ünlü Hollywood yıldızları ile omuz omuza selfie çektirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, doğru yerdesiniz demektir. Johhny Deep’ten pop kraliçesi Lady Gaga’ya kadar hangi ünlüyü ararsanız bu müzede sizi bekliyor. Madame Tussauds Amsterdam, ilk balmumu müzesi olan İngiltere Madame Tussauds’taki heykeller kadar etkileyici olmasa da Amsterdam’a gitmişken gezilmesi gereken yerlerden.

Amsterdam'ın en turistik meydanı oaln Dam Meydanı üzerinde yer alan müze, ünlülerin balmumundan yapılmış heykelleriyle eğlenceli bir zaman geçirmenizi sağlayacak. Amsterdam'da Van Gogh, Rembrandt gibi çok önemli ressamların müzelerinden kalan vaktinizde, biraz da eğlenceli zaman geçirmek isterseniz burası tam size göre. Burada sadece balmumu heykelleri inceleyip fotoğraf çektirmiyorsunuz, farklı kompozisyonlarda hazırlanmış heykeller sayesinde Brad Pitt'le yemeğe çıkmış ya da Angelina Jolie ile dans ediyor gibi pozlar verebiliyorsunuz. 

Gelecek kuşakların, ünlü simaları tanıması amacıyla bu işe başlayan Marie Tussauds’un, 1800’lü yılların başında gerçekleştirdiği 400 adet balmumu maske çalışması bulunmaktadır. O zamandan bu zamana kadar gelen Madame Tussauds Müzeleri, 23 şubesi ile tüm dünyada oldukça revaçta bir müze. 

Adres: Dam 20, 1012 NP Amsterdam

Ziyaret Saatleri:Pazartesi-Pazar: 10.00-22.00

Giriş Ücreti: 0-4 yaş: Ücretsiz, 5-15 yaş: 20,50 Euro (Online alındığında ise 16,00 Euro),16 yaş ve üzeri: 24,50 Euro (Online alındığında ise 20,00 Euro), Geç Girişli Kazançlı Bilet 18.00’den sonra giriş: 17,50 Euro

Yakınındaki Yapılar:Amsterdam Kraliyet Sarayı, Dam Meydanı, Body Worlds Bilim Müzesi