Red Light District

Merkez İstasyonu’nun oluşturduğu kaba bir üçgen içerisinde yer alan Red Light District, şehrin en eski kesimidir. Sokakları boyunca fahişelerin, din adamlarının, marangozların ve polislerin çok kültürlü topluluğu birbirine karışmakta ve güzel bir sosyal rahatlık sergilemektedir. 

Aynı zamanda De Wallen olarak da bilinen Red Light District dar sokaklarında yürürken, öğleden sonra kadınların pencerelerinin arkasında görünmesini fark edeceksiniz. Yasal bir şekilde seks işçiliği yapılan bölgenin en hareketli zamanları akşam saatleridir. Pencerelerin üzerindeki kırmızı ışık, orada bir kadının olduğunu simgeler. Sokaklarda yürürken kırmızı ışık yerine mavi ışıklı pencereleri fark edebilirsiniz. Bu, camın arkasındaki kişinin transseksüel olduğu anlamına gelir. Işıklar sönük ve perde kapalı ise seks işçilerinin müsait olmadığı anlaşılır. 

Seks işçilerinin çalıştığı evlerin yanı sıra kimi tiyatrolarda canlı seks şovları da sergilenir. Ayrıca bölgede çok sayıda kafe, bar gibi yerler de mevcuttur. Dolayısıyla Red Light District için şehrin eğlence merkezi demek hiç de yanlış olmaz.