Filipinler'den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Filipinler'de tüketim çok fazladır. Ülkede ucuz alışveriş imkânı sağlayan bit pazarı ya da tezgahların yanı sıra pek çok büyük alışveriş merkezi de mevcuttur. Manila’daki Ayala Center en büyük alışveriş merkezlerinden biridir.

Ülkeden dönerken sevdiklerinize alabileceğiniz hediye alternatifi de oldukça fazladır. Filipin ile Çin arasındaki ticaret ilişkisi sonucunda antika porselenler bilhassa Manila’da sıkça karşınıza çıkacaktır. Gümüş kolye ve küpe Filipinler'de oldukça popülerdir. Ayrıca yerli halkın ahşap gibi malzemeler kullanarak ürettiği takılardan da alabilirsiniz. Ayakkabı ve çanta konusunda hatrı sayılır üne sahip Filipinlerde Marikina ve Rizal bu ikisinin başkenti kabul edilir. Ahşap oymacılığı yerli halklar arasında en yaygın el sanatıdır. Hayvan totemleri gibi mitik anlamlar da taşıyan bu ürünlerden alıp hikâyesi olan bir hediye ile ülkenize dönebilirsiniz.

Filipinlere gitmişken ülkenin geleneksel kıyafetlerine mutlaka bakın. Pinya dedikleri ananas ve diğer hammaddeleri kullanarak elde yaptıkları bu kıyafetler biraz pahalı ama kesinlikle buna değer. Ülkeden dönerken alınabilecek hediye alternatifleri arasında en lezzetli olanları ise şüphesiz kurutulmuş mango ve çikolatadır. Özellikle Chocnut ve Tablea çikolatalarını sakın kaçırmayın.