Vietnam'a Nasıl Gidilir?

Vietnam'a Türkiye'den seyahat etmek istiyorsanız direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Aktarmalı uçuşlar; Bangkok'tan Kamboçya'ya oradan Vietnam'a veya Malezya ve Singapur üzerinden yapılmaktadır.

Vietnam vizesi için C1 belgesi veya vize onay mektubu denilen bir belgeye ihtiyaç var. Vietnam C1 Belgesi veya diğer adıyla vize onay mektubu, sadece yerel bir seyahat acentesi vasıtasıyla elde edilebilen, oradaki firmanın sizin adınıza Vietnam'daki göç idaresine başvurarak, Vietnam'a turistik amaçlı gideceğinizi, belirtilen tarih aralığında giriş-çıkış yapacağınızı taahhüt etmesi sonucu alınan belgedir. Vietnamca - İngilizce bir doküman olan C1 belgesi üzerinde pasaport bilgileriniz ve kalış süreleriniz yer almaktadır. Vietnam C1 belgesi çıkış süresi, istisnai bir durum yaşanmaması durumunda 7-15 iş günü arasında değişmektedir. 

Vietnam vizesini havaalanında işletmek mümkün ancak karayolunu tercih edecekseniz vizenizi önceden Vietnam Konsolosluğu aracılığıyla işletmeniz gerekir.

Vize uzatılamıyor ve aynı yıl içerisinde ikinci kez turist vizesi alınamıyor. 2019 itibariyle vizenin geçerlilik süresi 22 gün; yani Vietnam'da 22 günden fazla kalınamıyor.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı