Arnavutluk Kültürü

Arnavut kültürünün getirdikleriyle birlikte ülkenin halkı oldukça misafirperverdir ve bununlaonurduymaktadırlar. Oldukça sevecen bir halk olan Arnavutlar şehrin sokaklarında uzun yürüyüşler yapmayı, kahve içmemeyi, özellikle genç nesil gece hayatı aktivitelerini ve dans etmeyi çok severler.

Avrupa ülkeleri arasında en güvenilir ülkelerden biri konumundadır. Yine de dikkatli olmak gerekmektedir.

İlk tanışmada el sıkışmak yerine öpüşmek tercih edilmektedir. Erkeklerin erkeklerle ve kadınların kadınlarla yanaktan yanağa ilk tanışmalarında öpüştükleri sıklıkla görülürken, karşı cinslerde eğer arkadaş değillerse çokta yaygın değildir. Eşcinsel hakları hakkında konuşmaktan hoşlanmamakla birlikte din ve politika hakkında konuşmayı da sevmemektedirler.

Arnavutlar oldukça misafirperver insanlardır ve eğer bir Arnavut tarafından evlerine davet edildiyseniz davet edinilen eve, küçük bir hediye, bir şişe şarap, bir kutu çikolata veya bir buket çiçek götürmek kibarlık olarak görülmektedir.

Arnavutlar dans etmeye bayılırlar, özellikle düğünlerde. Eğer bir partiye katılıyor iseniz bolca dans edeceksiniz demektir.