İngiltere’nin Festivalleri

Dünyanın sayılı kültürel merkezlerinden olan İngiltereçapında 500’ü aşkın müzik festivali başta olmak üzere, yüzlerce tiyatro, sanat, edebiyat festivali düzenlenmektedir. Protestanlık inancına bağlı ve kendi Anglikan Kilisesi’ne sahip bir ülke olan İngiltere’de Paskalya ve Noel dışında coşkulu dini bayram kutlaması yapılmamaktadır.

İngiltere’nin uluslararası anlamda en bilinen müzik festivali haziran ayında Pilton’da düzenlenen Glastonbury Festival’dır. Bunu Reading’de ağustos ayında düzenlenen ReadingFestivali takip eder. Londra’da düzenlenen ekim ayında düzenlenen Frieze Art Fair, ülkenin ve dünyanın en önemli çağdaş sanat etkinliklerindendir. Londra’da Royal Albert Hall’de yaz süresince The Proms adı verilen ve İngiliz devlet kanalı BBC televizyonu tarafından canlı yayınlanan sekiz haftalık bir klasik müzik etkinliği düzenlenir.

Yorumlar

İNSAN ARA BUL https://insanarabul.com.tr/
14 Tem 2024, Pazar - 23:15
WEBSITE FOR EVERYTHING ENGLAND İNGİLTERE İLE İLGİLİ HER ŞEY İÇİN WEB SİTES https://insanarabul.com.tr/ara?q=%C4%B0NG%C4%B0LTERE+# ADRESİNDEN ORADA YAŞAMINIZDA NE LAZIMSA BULABİLİRSİNİZ.193 ÜLKE İLE İLGİLİ TOPLAM 140 BİN CİVARI KISA YOL LİNK MEVCUTTUR.SAYFADAKİ DİĞER ARAMA LİNKLERİNİ SAYFANIN ALTINDA BULUNAN NASIL KULLANILIR A BAKINCA SİTEYİDE ANLARSINIZ. Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi https://www.gov.uk/government/organisations/foreign-commonwealth-office Göçmenlik ve Vatandaşlık Müdürlüğü https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration HERKESE HAYIRLI YOLCULUKLAR.