Abu Dabi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti ve en yoğun nüfusa sahip ikinci şehri Abu Dabi aynı zamanda içerisinde bulunduğu Abu Dabi Emirliği’nin de başkenti konumundadır. Abu Dabi geçmişinin elde edilen arkeolojik kalıntılara bakıldığında M.Ö 3.yüzyıla kadar dayandığı görülmektedir. Abu Dabi Arapça’da ‘Ceylan Toprakları’ anlamına gelmektedir. Dilden dile dolaşan efsanelere göre şehrin kuruluşu genç bir ceylanın bir kavme temiz suya giden yolda önderlik etmesi ile başlamıştır. Günümüzde ise dünyanın en hızlı modernleşen şehirlerinden biri haline gelmiş ve gözde turizm noktaları arasına girmiştir.

Abu Dabi, dünyanın en gözde turizm noktaları arasında sayılmasını fazlasıyla hak ediyor. Şehirde mükemmel bir seyahat için aradığınız her şeyi bulma şansınız var. Güneş gökyüzünden hiç eksik olmuyor, deniz sıcaklığı ise senenin büyük çoğunluğunda ideal. Bu koşullar doğa harikası plajlar ve masmavi sular ile birleşince ortaya yaz tatili için vazgeçilmez bir seçenek çıkıyor. Spor ve macera tutkunları içinse golf, su sporları, çöl safarileri, tema parklar birçok seçenek var. Bunların haricinde şehirde sanata ve kültüre doyabileceğiniz birçok müze ve sanat merkezi bulunuyor. Şehrin tarihi yapısı ise görkemli camiileri, sarayları ve kaleleri ile görülmeye değer.

Alışverişe ilginiz varsa Abu Dabi’de nereye bakacağınızı, ne alacağınızı şaşıracaksanız. Şehirde yeme içme konusu da alışveriş kadar etkileyici. Arap kültürünün kendine özgü lezzetlerinin yanında dünya mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz birçok restoran, kafe ve bar bulunuyor. Şehrin gece hayatı da gündüzleri kadar hareketli. Belirli kısıtlamalar olsa da gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz birçok özgür ortam bulunuyor. Abu Dabi’ye festival dönemleri denk gelenler ise oldukça şanslı. Şehrin en renkli ve keyifli zamanları bu dönemler oluyor.

Abu Dabi’yi ziyaret etmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır. Havaların ve deniz sıcaklığının ne bunaltıcı derecede sıcak ne de serin olduğu bu dönemlerde şehrin plajlarının tadını çıkarabileceğiniz gibi sıcaktan bunalmadan istediğiniz yerleri de gezebileceksiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı