Abu Dabi’de alışveriş seçenekleri oldukça geniştir. Şehirde ultra lüks alışveriş merkezlerinden küçük çarşı tarzı mağazalara ve pazarlara alışveriş için her bütçeye uygun seçenek bulunur.

Abu Dabi seyahatinizden yanınıza bir anı kalsın istiyorsanız geleneksel el işlerini, baharatları, yollukları veya parfümleri düşünebilirsiniz. Özellikle antikalar ve tekstil ürünleri de hem uygun bütçeli olmaları hem de şehrin atmosferini yansıtmalarından dolayı iyi birer seçenek olacaktır. Eğer daha modern ve marka ürünler için bütçe ayırdıysanız tasarım harikası saatleri, son moda kıyafetleri veya teknolojik aletleri gözden geçirebilirsiniz. Bu tarz mağazalarda pazarlık geçerli bir şey olmasa da özellikle çarşı tarzı yerlerde ve yerel mağazalarda şansınızı deneyin. İyi bir pazarlık sonucu halı, tekstil ürünü ve altın eşya gibi birçok şeyi çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Şehirde mağazalar hafta içleri 10.00-22.00 saatlerin arasında açıktır. Hafta sonları ise daha geç saatlere kadar açık kalmaktadır. Ancak daha küçük lokal dükkanlar gibi yerlerde ve Ramazan aylarında mağazaların açılış kapanış saatleri değişmektedir.

Alışveriş severler şehrin görkemli alışveriş merkezlerine mutlaka uğramalı. Özellikle yaz aylarında Abu Dabi’deyseniz alışveriş merkezleri klimalar ile kurtarıcınız olabilir. Şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden olan Abu Dhabi Alışveriş Merkezi, Tourist Club Area’da bulunur ve 200’den fazla mağazaya ev sahipliği yapar. İçerisinde birçok restoran ve kafe de bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü büyük ‘outlet’ mağazalarını da burada bulabilirsiniz. Marina Mall, yüzlerce mağazanın yanında kocaman bir manzara terasına, buz pistine, bovling alanına ve birçok aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş ve eğlenceden yorulanlar içinse birçok restoran ve kafe seçeneği sunar. Corniche Plajı’nın yalnızca birkaç dakika uzağında bulunan Khalidiyah Alışveriş Merkezi de şehrin popülerleri arasındadır. İslami mimari yapısı ve 160’dan fazla mağaza sayısı ile dikkat çeker. İçerisinde bir de eğlence parkı bulunmaktadır.

Seyahatlerde alışverişi daha yerel tercih edenler Abu Dabi’nin pazarlarını ziyaret edebilir. Souk kelimesi Arapça da pazar anlamına gelir ve şehirdeki tüm pazarlar bu kelime ile adlandırılmaktadır. Bu pazarlarda Abu Dabi’nin otantik atmosferini ve aklınıza gelebilecek her şeyi bulmanız mümkün. Ayrıca buralarda şehrin ve yerlilerin geleneksel ticaret anlayışına da şahit olmuş olacaksınız. Abu Dabi’nin ana liman bölgesinde, Mina Zayed’de kurulan Fish Souk (Balık Pazarı) yerli balıkçıların sabah getirdiği balıklar ile dolup taşar. Bu pazarın karşısında şehrin en renkli pazarlarından biri olan Al Mina Fruit & Vegetable Souk’u ( Al Mina Meyve ve Sebze Pazarı) bulabilirsiniz. Halılara meraklıysanız yada yalnızca Arap kültürüne özgü sanatı görmek istiyorsanız Carpet Souk (Halı Pazarı) doğru adres olacaktır. Mina Road (Mina Yolu) üzerinde kurulan pazarda pazarlık da oldukça işe yaramaktadır. Yerel atmosferi hissedebileceğiniz pazarlardan biri de Al Ain Souk (Al Ain Pazarı). Burada yerel ürünlerden modern parçalara kadar birçok seçenek bulunuyor. Hediyelik eşyalar için Bawadi Alışveriş Merkezi’nin yanında bulunan Souk Al Bawadi’ye uğrayabilirsiniz. Hemen yanında bulunan Souk Al Qaws ise daha modern ürünleri içerir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı