Google+

Arama formu

Sharjah’da Gezilecek Yerler

Sharjah şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Four Points by Sheraton Sharjah, 72 Hotel Sharjah, The Act Hotel Sharjah. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sharjah Heritage Youth Hostel, Al Majarah Residence, OYO 149 Sun Rise Hotel Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Beds for Male Travelers, Sharjah Heritage Youth Hostel, Dana Hotel (Baithans) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sharjah aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şehirde Sharjah Emiri’nin yetkisi ve isteğiyle kültürel enstitüler açılmış, kültürel mirasların korunması üzerine kurallar konulmuştur. Şehir, 1998 yılında Arap Dünyası’nın Kültürel Başkenti seçilmiştir.

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi

İslam konusunda merak ettiğiniz pek çok şey hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz müzenin giriş katında hac gibi İslam ritüelleri anlatılırken Arap dünyasındaki bilimsel gelişmelere özellikle de matematik ve astronomi üzerine olanlara yer veriliyor. Üst katta ise yaklaşık 1400 yıllık İslam eserlerini görmek mümkündür.

Sharjah Heritage Museum

Sharjah Heritage Museum

Emirlikler kültürü ve gelenekleri hakkında detaylı bilgiler sunan bir müzedir. Beş bölümden oluşan müzede yerel halkın hayatından çöl yaşamına, dini değerlerden tıbbi geleneklere kadar pek çok detay anlatılmaktadır.

Sharjah Arkeoloji Müzesi

Sharjah Arkeoloji Müzesi

Taş Devri’nden Milattan Sonra 600 yılına kadar farklı alanlardan eserlerin görülebildiği bir müze Sharjah Arkeoloji Müzesi’dir. Geçmişteki benzerlerinin canlandırıldığı mezarlıklar, evler ya da aletler ilginizi çekecektir.

Sharjah’da görülmesi gereken diğer yerler

Sharjah’da görülmesi gereken diğer yerler

Akvaryum, Al Majaz Kıyısı, Sharjah Sanat Müzesi, Kaligrafi Müzesi.