Google+

Sharjah’da Gezilecek Yerler

10411 Kas 2016Lokasyon Detay

Sharjah lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz 72 By Hues, Al Majaz Premiere Hotel Apartments, Copthorne Hotel Sharjah. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Jormand Hotel Apartment - Sharjah, Sharjah Carlton Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Pan Emirates Hotel, Beach Hotel Sharjah, Emirates Stars Hotel Apartments Sharjah otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sharjah aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şehirde Sharjah Emiri’nin yetkisi ve isteğiyle kültürel enstitüler açılmış, kültürel mirasların korunması üzerine kurallar konulmuştur. Şehir, 1998 yılında Arap Dünyası’nın Kültürel Başkenti seçilmiştir.

Sharjah şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Dubai: Al Muntaha Restaurant'ta Cuma Brunch'ı Burj Al Arab (158.53 €), Louvre Müzesi Dubai'den Abu Dabi ve Ulu Camii Turu (75.1 €), Dubai'den: Bilet ve Louvre Müzesi'ne Transferler Abu Dhabi (47.48 €), Dubai: Mucize Bahçe ve Global Village Shopping Tour (74.02 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi

İslam konusunda merak ettiğiniz pek çok şey hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz müzenin giriş katında hac gibi İslam ritüelleri anlatılırken Arap dünyasındaki bilimsel gelişmelere özellikle de matematik ve astronomi üzerine olanlara yer veriliyor. Üst katta ise yaklaşık 1400 yıllık İslam eserlerini görmek mümkündür.

-

Sharjah Heritage Museum

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Sharjah Heritage Museum

Emirlikler kültürü ve gelenekleri hakkında detaylı bilgiler sunan bir müzedir. Beş bölümden oluşan müzede yerel halkın hayatından çöl yaşamına, dini değerlerden tıbbi geleneklere kadar pek çok detay anlatılmaktadır.

-

Sharjah Arkeoloji Müzesi

111 Kas 2016Gezilecek Yerler

Sharjah Arkeoloji Müzesi

Taş Devri’nden Milattan Sonra 600 yılına kadar farklı alanlardan eserlerin görülebildiği bir müze Sharjah Arkeoloji Müzesi’dir. Geçmişteki benzerlerinin canlandırıldığı mezarlıklar, evler ya da aletler ilginizi çekecektir.

-

Sharjah’da görülmesi gereken diğer yerler

111 Kas 2016Gezilecek Yerler

Sharjah’da görülmesi gereken diğer yerler

Akvaryum, Al Majaz Kıyısı, Sharjah Sanat Müzesi, Kaligrafi Müzesi.

-

Sharjah ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-