Hayatınıza tat katacak bir baharat cennetini görmek için Dubai’deki Baharatçılar Çarşısı’na kesinlikle uğramalısınız. Bu çarşı için renkli, lezzetli ve hoş kokulu sıfatları kesinlikle doğru tanımlar olacaktır. Baharatçılar Çarşısı’nı ziyaret ederek tat ve koku duyunuzu sarsacak bir deneyime kendinizi hazırlayın. Sayısız lezzet ve tarif, sizi Dubai mirası olan geleneksel Baharat Çarşısı’nda selamlamayı bekliyor.

Baharatçılar Çarşısı'nı gezlecek yerler listesine ekleyin ve bir yığın aromatik bitkiyle ve pazardaki her köşeden dökülen baharatlarla tanışıp geçmişin tadına bakın. Ama şunu da unutmayın; çarşıda bazı baharatlar, size her ne kadar hafif, tatlı ve canlı gelse de bazıları, fazlaca yoğun gelebilir. Renkli torbalardan tarçın, zerdeçal, kimyon, kırmızı biber, hindistancevizi, kurutulmuş meyve ve acı aromaların eşsiz kokuları etrafa yayılır. Arap yelkenlisi ile her gün Hindistan, Pakistan ve İran’dan taze stoklar, çarşıya ulaşır. Böylece taptaze lezzetler, her gün ziyaretçilerine sunulmaya hazır olur.

Her köşede keşfedeceğiniz başka bir koku, Dubai Baharatçılar Çarşısı’nda sizi bekliyor olacak. Farklı tezgahların arasında dolanın ve baharatları size nasıl kullanacağınıza dair fikir verecek olan satıcılarla sohbet edin. Çarşıdaki tüm baharatların, yemek yapmak üzere kullanılmadığını belirtelim. Hem paket olarak hem de kilo ile satılan baharatlara ilave, dünyanın her yerinden gelmiş geniş çeşit ve hoş kokulu çay türleri de bu pazarda, meraklılarını bekliyor. Aynı zamanda çarşıda, geniş bir seçenek olarak fındık, yağ ve safran türü bulunuyor. Unutmayın eğer alacağınız üründen büyük miktarlarda alıyorsanız, satıcılar pazarlık etmenizi bekliyor olacaklar.

Ziyaret Bilgileri: Baharatçılar Çarşısı haftanın her günü açık,Cumartesiden Perşembeye 10.00 – 22.00 (13.00 – 16.00 arası kapalı), Cuma: 16.00 – 22.00

Adres:26 - 34th St – Deira, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi:Dubai Müzesi’nden 15 dakikalık bir yürüyüş ile Dubai Old Souq Marine Transpor Feribot İskelesi’ne varabilirsiniz. Buradan feribotla kısa bir yolculuk sonrası Baharatlar Çarşısı’na ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 26 AED (Yaklaşık 7 Euro) Toplu Taşıma Seçenekleri: Deira Old souk Abra İstasyonu ve Gold Souk’a yakındır. Al Ras Metro İstasyonu ise 450 metrelik mesafededir.

Yakın Yerler: Dubai Müzesi, Dubai Körfezi