Dubai’nin adeta simgesi olan Burj Al Arab, dev bir yelkenliyi andıran görkemli duruşu ile dünyanın 7 yıldızlı olarak sınıflandırılan ilk otelidir. Modern Dubai’yi son derece şık bir şekilde temsil ettiği gibi, aynı zamanda ziyaretçilerine daha önce hiç deneyimlemedikleri muhteşem bir misafirperverlik sunar. Burj Al Arab, gerek inanılmaz mimarisi gerekse misafirlerine sunduğu seçkin hizmetler ile turizm sektöründe sayısız defa ‘Dünyanın En Lüks Oteli’ kategorisinde ödül kazanmayı başarmıştır.

Bu büyüleyici destinasyon, konaklayan şanslı ziyaretçilerine, en uç noktada üstün servis ve deneyim sunmaktadır. Bu eşsiz olanakların arasında, şoförüyle beraber bir Rolls-Royce, özel pilaj girişi, nefes kesen havuzlu teraslar, su altı  temalı, dünyanın en iyilerinden biri olarak gösterilen Al Mahara Restoran’da lezzetli bir deneyim gibi yaşanacak pek çok rüya seçenek bulunmaktadır. Unutmayın, lüksün en uç anlamında hayat bulduğu Burj Al Arab’ta bir otel deneyiminden çok daha fazlası vad ediliyor.

Muhteşem mimarinin detaylarına bakacak olursak Burç El Arap, 321 metre yerden yüksekliği ile ana karaya 279 metre uzunluğu bulunan bir köprü ile bağlanmıştır. 1994 yılında başlayan inşaat, 1999’da tamamlanmıştır.              

Unutulmayacak bir aristokrat yemek deneyimi için tasarlanmış Al Mahara, akla gelebilecek en alımlı atmosferde, her bir duyu için muhteşem bir manzara sunuyor. Sektöre damgasını vurmuş olan bu restoran, dillere destan yemek lezzetini, deniz altı huzuru ve renkli deniz hayatı ortamı eşliğinde ziyaretçilerine tattırmayı başarıyor. Dubai’nin ‘İstiridye Kabuğu’ lakabına sahip olan Al Mahara, ödüllü şefler liderliğinde damak tadınıza bayram ettirmeye hazır.

Ziyaret Bilgileri: Burç El Arap Ziyaret (Açılış-Kapanış) gün ve saatleri: Pazartesi’den Perşembe’ye 12.00 – 18.00, Cumartesi ve Pazar: 12.00 – 18.00 

Burç El Arap’taki Skyview Bar’da akşamüstü çayı, kişi başı yaklaşık 650 AED yani 161 Euro gibi bir ücrete tabiidir. Buna ilave Dubai’nin esas cazibe merkezlerinin manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Burç El Arap giriş ücreti ise 100 AED yaklaşık 25 Euro’dur.

Adres:Burj Al Arab Binası, Jamal AbdulNaser Caddesi, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi:Özel araç ile yaklaşık 18 dakikalık uzaklıktadır. The Dubai Mall’a 10 dakika yürüdükten sonra Mall of the Emirates Metro Otobüs Durağı’ndan 21 durak gittikten sonra Burj Al Arab Hotel 1 durağında inilebilir. Buradan yaklaşık 6 dakika yürüdükten sonra muhteşem otele ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 29 AED (Yaklaşık 7 Euro) Toplu Taşıma Seçenekleri: MRed Metro ya da 81 numralı otobüs ile ulaşılabilir.

Yakın Yerler: Madinat Jumeirah Eski Çarşı,AquaFun