"Dubai'de neler yapılır?" sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlar arasında çöl safarisi başta gelmektedir. Dubai çölün üzerine kurulmuş bir şehir olduğu için safari yapmadan gitmek, eksik kalmış bir Dubai seyahati hissiyatı verebilir. Dubai, deniz tatili olduğu kadar çöl turizminde de iddalı olmasıyla eşine az rastlanır bir şehir. 

Çöl safarisi sabah erken saatlerde ve öğleden sonra düzenleniyor. Yapmanız gereken tek şey çöl safarisi aktiviteleri düzenleyen ilgili firmalardan rezervasyon yaptırmak. İsterseniz kaldığınız otel yardımıyla da bunu ayarlayabiliyorsunuz. Sizi kaldığınız otelden bir jeep ile almaya geliyorlar ve çöl safarisinin yapılacağı alana getiriyorlar. Tüm safari yapacak araçlar aynı alanda toplandıktan sonra çölde daha rahat yol alabilmesi için lastik havaları biraz indiriliyor. Her araçta standart olarak altı kişi bulunuyor.

Her şey hazır olduğunda araçlara biniyor ve yaklaşık 40 dakikalık safari turuna başlıyorsunuz. Tur bittikten sonra akşam yemeği yenilecek alana ulaşıyorsunuz. İsterseniz burada bulunan ATV motorlarla biraz turlayabilirsiniz. Ayrıca burada ki çadır alanında hediyelik eşya dükkânları da bulunuyor. İsterseniz ücretsiz olan Hint kınasından yaptırabilir ve deveye de binebilirsiniz. Nostalji yapmayı seviyorsanız ve doğayla aranıza otomobillerin girmesini istemiyorsanız çölde develerle de bir yolculuğa çıkmanız mümkün. 

Son olarak akşam düzenlenen dans gösterilerinden sonra saat 22.00 civarında otelinize tekrar bırakılıyorsunuz. Çöl safarisinin fiyatları düzenleyen firmaya ve paket içeriğine göre değişiyor. Genel olarak bu saydığımız her şeyi 80 ile 120 dolar arasında bir ücret ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.