Global Village, soğuk kış aylarında düzenlenen sezonluk eğlence, alışveriş ve cazibe merkezidir. Dubai’nin ünlü cazibe merkezi, 27 pavyon içermektedir. Her bir pavyon, temsil ettiği ülkenin mutfağını, el işlerini, ticari ürünlerini, ziyaretçilerine sunmaktadır. 2018/2019’da Global Village’te temsil edilen ülkeler, Pakistan, Hindistan, Mısır, Fas, Rusya, Türkiye, Çin, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt ve Ürdün’dür.

Global Village, ziyaretçilerine kapsamlı organizasyonlar ve eğlence programları sunmakla kalmaz aynı zamanda Perşembe ve Cumaları saat 21.00’de, muhteşem hava fişek gösterileri sunar. 2018/2019 sahne programları arasında Globo The Musical Box, Box Car Capers, Elemental ve Bollywood Geceleri gibi organizasyonlar yer almıştır. Global Village’te düzenlenen 23. Sezonda, 30 Ekim 2018 tarihinden 13 Nisan 2019 tarihine kadar 7 milyondan fazla ziyaretçi ile adeta bir rekora imza atmıştır.

Karnaval, hem çocuklar için hem de yetişkinler için atari oyunlarının yanı sıra merak uyandıran bir fuar ve panayır gezisi de sunar. Global Village’taki olanaklar içerisinde 20 restoran, 160’yi aşkın yiyecek ve içecek kiosku, perakende satış dükkanları, ATM’ler, danışma ve tuvaletler yer alır. Dubai’de eğlencenin adreslerinden biri olan Global Village, panayır ve fuar havasından ötürü özellikle çocuklu aileler için de tercih sebebi olabilir.

Çoklu kültüre sahip temalı Global Village, 29 Ekim 2019’da 24. sezonun kapılarını açacak ve eğlence tüm hızıyla 4 Nisan 2020’ye kadar devam edecek. Düzenli yapılan canlı eğlence şovlarının yanı sıra uluslararası temalı marketler, eşsiz yemek ve içecek konseptleri, ziyaretçilerini yalnız bırakmayacak.

Ziyaret Bilgileri:Cumartesiden Çarşambaya: 16.00 – 24.00, Perşembe ve Cuma ile resmi tatil günleri 16.00 – 01.00, Pazartesi günleri aileler ve kadınlara özeldir.

Giriş ücretleri ise şöyle; 15 AED (Yaklaşık 4 Euro), 3 yaşından küçük çocuklar, yaşça büyükkişiler ve özel ihtiyaçlı ziyaretçiler için ücretsiz. Karnaval panayır gezisi, ekstra ücretlidir.

Aile paketleri, 99 AED yaklaşık 25 Euro olarak mevcuttur. (Her bir paket, 4 giriş bileti, 105 AED yaklaşık 26 Euro Karnaval gezisi kredisi ve vale parkı bileti içerir.)

Adres:Sheikh Mohammed Bin Zayed Yolu, Dubai - Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi:Downtown Dubai’den yaklaşık 21 dakikalık bir otomobil yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 40 AED (10 Euro)

Toplu Taşıma Seçenekleri: RTA’nın otobüs servisleri bulunuyor. Rashidiya Metro İstasyonu’ndan 102 nolu servis, Union Metro İstasyonu’ndan 103 nolu servis, Al Ghubaiba Metro İstasyonu’ndan 104 nolu servis, Mall of the Emirates Metro İstasyonu’ndan 106 nolu servis kalkar.

Yakın Yerler: Dubai Autodrome,Iridium Spa - Abu Dhabi