1335 yılında, 21 yaşındaki genç bir adam, dünyayı keşfetmek için yola çıkar. İbn Battuta, 24 seneye dağılan yolculuğunda Tunus, Mısır, İran, Hindistan, Çin ve  Endülüs olmak üzere 6 farklı karaya ayak basar. Rıhlet-ü İbn Battuta olarak bilinen seyahatnamenin yazarı Battuta, zorlu yolculuğu boyunca fırtınalarla ve korsanlarla mücadele etmiş, pek çok asilzade ve halk ile birlikte sofraya oturma şansı yakalamıştır. İşte bu sıradışı maceracı ruh, İbn Battuta Alışveriş Merkezi’ni ortaya çıkarmakta en büyük ilham kaynağı olmuştur.

Dubai merkezden biraz uzak bir konumda, turistler tarafından az bilinen bir yer olsa da alışveriş merkezinin muhteşem planı, onu Dubai’de ziyaret edilmesi gereken yerlerden yapmaya yetiyor. Alışveriş merkezinde, Tunus, Mısır, İran, Hindistan, Çin ve  Endülüs olmak üzere aynı seyyahın gezdiği yerlerin ruhunu yansıtan 6 tane saray bulunuyor. Bu görkemli alanlar, o kadar güzel dekor edilmiştir ki bazı ziyaretçiler, alışveriş yapmaktansa sadece bu sarayları görmeye gider.

Ortaçağ’ın en önemli ve en büyük seyyahı olarak bilinen İbn Battuta’nın adına sahip olan İbn Battuta Alışveriş Merkezi ile Dubai’de farklı bir alışveriş keyfine hazırlıklı olun. Dünyanın en büyük temalı alışveriş merkezi olarak bilinen İbn Battuta Mall’da deyim yerindeyse yok yok. Yaklaşık 521,000 m2 alana yayılmış olan İbn Battuta, 400’den fazla mağazası, 50 restoranı, bowling salonu, devasa sineması, 5 yıldızlı Movenpick Ibn Battuta Gate Hotel’i ile ziyaretçilerine beklediklerinden fazlasını sunuyor.

Işıklar kapandığında çok özel bir deneyimle film izleyebileceğiniz,  21 salonuyla göz kamaştıran çok katlı sinema, sizi İbn Battuta Mall’da bekliyor olacak. İçine gömüleceğiniz lük koltuklardan, en son teknolojiyi kullanan etkileyici ses siteminden ve atmosferinden bahsetmeye gerek bile yok.

Adres:Sheikh Zayed Caddesi - Dubai - Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi:Downtown Dubai’den Burj Khalifa, The Palace Hotel Otobüs Durağı’na 7 dakikalık bir yürüyüş sonrası varırsınız. Buradan otobüs ile 6 durak sonra Dubai Mall MS Land Side A durağında inin. Bu durağın hemen yanındaki Burj Khalifa/ Dubai Mall Metro İstasyonu’ndan 11 durak sonraki Ibn Battuta’da inin. Yaklaşık 5 dakikalık bir yürüyüş sonrası İbn Battuta Mall’a ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 49 AED (Yaklaşık 12 Euro) Toplu Taşıma Seçenekleri: Ibn Battuta Metro İstasyonu’na ve Ibn Battuta Otobüs Terminali’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Yakın Yerler: Oasis Centre, Wellnessfix