Dubai’nin en sevilen yapılarından biri olan Jumeirah Camii, 1979 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Başkan Yardımcısı Sheikh Rashid bin Saeed Al Maktoum’dan bir hediye olarak açılmıştır. Yaklaşık 1,500 kişilik kapasitesi olan caminin tarzı, Suriye’den ve Mısır’dan esinlenilmiştir. Jumeirah Plajı Yolu’nda konumlanan Jumeirah Camii, Dubai Marine Beach Resort & Spa’nın tam ters tarafında Kumeirah’ın kuzey kısmında yer alır.

Caminin yanında metro istasyonu bulunmasa da pek çok otobüs Jumeirah Camii’nin yanından geçmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en ilgi çekici kültürel deneyimlerden birini Jumeirah Camii’nde yaşamaya hazır olun. Jumeirah Camii’sinin kapıları 1998 senesinden beri, rehberli turlar, interaktif kültürel turlar eşliğinde camiyi görmeye gelen meraklı ziyaretçilerine açıktır. Bu caminin, Dubai’deki Müslüman olmayanlara açık iki camiden biri olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Müslüman olmayan gezginler, Sheikh Mohammed Merkezi ile organize edilmiş turlara katılabilirler. Camiyi ziyaret esnasında muhafazakar giyim istenmektedir. Kadınların, kolları, ayakları ve kafalarını kapamaları gerekmektedir. (Başörtüsü, istendiği taktirde camiden kiralanabilir.)

Ziyaret Bilgileri:Sabah ve akşamüstü ziyaretleri Cuma günleri hariç her gün 10.00 – 14.00, Kayıt, program başlamadan 30 dakika önce başlar. Turlar, Cuma hariç saat 10.00’da başlamaktadır. Yaklaşık 1 saat kadar süren turun fiyatı da gayet makul, 20 AED yani yaklaşık 5 Euro’dur.

Adres:Jumeirah Beach Road, Jumeirah 1, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi:Downtown Dubai’den yaklaşık 8 kilometrelik bir sürüş ile ulaşabilirsiniz.

Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 14 AED (Yaklaşık 4 Euro)

Toplu Taşıma Seçenekleri: Yakınında metro istasyonu bulunmamaktadır. Fakat Al Satwa Otobüs Durağı yaklaşık 1 kilometrelik uzaklıktadır.

Yakın Yerler: Etihad Müzesi,La Mer