Dubai'nin en gözde yerlerinden birisi olan Madinat Jumeirah, Cumeyra Şehri anlamına geliyor. Üç adet butik otel, bir alışveriş merkezi, bir tiyatro salonu, restoranlar ve bir çarşıdan oluşan kompleks ışıltılı görüntüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor. 40 hektarlık alana yayılan kompleks Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük mesire yeri olarak biliniyor.

Madinat Jumeirah'ın mimarları eski Arap köylerinden esinlenerek bu kompleksi tasarlamış. Amaçları tarihi bir Arap köyünü modern ve lüks bir şekilde yorumlayarak pek çok aktivitenin yapılmasına imkan sağlayan bir kompleks ortaya çıkarmakmış.

Bünyesinde bulunan beş yıldızlı butik oteller Al Qasr, Dar Al Masyaf ve Al Naseem'dir. Madinat Jumeirah alanında bulunan kanallarla Al Naseem dışındaki otellere ulaşım sağlanabilir. Bölgeyi ziyaret ederseniz kanallarda, palmiyelerin arasında, Dubai'ye özgü kayıklarla gezinti turları yapan otel misafirlerini görebilirsiniz. Kompleks içerisinde ayrıca teraslar da bulunmaktadır. Burada yaptığınız tur sırasında gördüğünüz merdivenleri kullanarak ağaçların arasında kalmış gizli terasları da keşfedebilirsiniz. Madinat Jumeirah günün her saatinde ayrı bir güzel olsa da özellikle akşamları romantik bir havaya bürünmektedir. Burç El Arab otelinin manzarasına sahip şık bahçeler romantik bir havaya bürünecek şekilde aydınlatılmaktadır.

Madinat Tiyatrosu da yine bu komplekste bulunur ve programını takip ederek bir akşamınızı güzel bir tiyatro seyrederek geçirebilirsiniz. Madinat Jumeirah'ın en dikkat çeken noktalarından Souq Madinat Jumeirah da kompleksin ortasında bulunur. Souq kelimesi çarşı anlamına gelmektedir ve bu çarşı içerisinde çeşitli takılar ve başka pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu çarşı geceleri de çok hareketlidir. Çevresinde bulunan restoran ve cafelerde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.