Google+

Arama formu

Gwangju Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gwangju Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gwangju şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Panda Guesthouse, Oasita Hostel, Hanam 1st Business Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Joa Guesthouse, Firenze Tourist Hotel, Venture Business Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Gwangju Backpackers, The Baenang House, Gwangju Songjeong station Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gwangju aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Güney Kore’nin South Jeolla eyaletinde yer alan Gwangju, ülkenin en büyük altıncı kentidir. 18 Mayıs 1980 tarihinde gerçekleşen Gwangju Katliamı ile bilinir. Demokrasi taraftarı 207’den fazla öğrencinin silahlı kuvvetler tarafından öldürülmesi olayı tüm ülkeyi derinden yaralamıştır. Güney Kore’de demokrasi kavramının sembollerinden biri haline gelen kentte o güne ait izleri müzelerde ve meydanlarda hala görebilirsiniz.

M.Ö. 57 yılında kurulan Gwangju, Üç Kore Krallığı döneminde Baekje Krallığı’nın yönetim merkezlerinden biriydi. 1929 yılında Kore, Japon işgali altındayken her iki ülkenin öğrencileri karşı karşıya gelmiş ve bu gerilim bölgesel gösterilere dönüşmüştür. Yurt genelinde Japon işgaline karşı en büyük başkaldırılardan biri olmuştur.

Sürekli gelişen bir gençliğe ve sanat kültürüne sahip olan kentin her yerinde, halkın modayı ne kadar ilgiyle takip ettiğini görebilirsiniz. Birçok bienale de ev sahipliği yapan Gwangju, ülkedeki en büyük otobüs terminaline sahiptir.

Tanıtım videosu için tıklayınız. 


Gwangju Turları