Rotterdam’da Gece Hayatı

Hollanda’nın en büyük ikinci şehri Rotterdam’da sabahın ilk ışıklarına kadar süren capcanlı bir gece hayatı var. Şehirde fiyatların ucuz olduğu söylenemese de uygun fiyatlı birçok eğlence mekanı bulmak mümkün. Nerede ve nasıl eğlenmek istediğinize karar verdikten sonra şehrin kokteyl barları, pubları ve gece kulüpleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Özellikle ‘house’ ve dans müziğin doğum yeri olarak kabul edilen şehirde en kaliteli tekno partilerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca şehirde iş çıkışı saatlerinde düzenlenen partiler de oldukça popüler. Bunun yanında caz müzikten hiphop’a, günümüz hitlerinden alternatif müziğe kadar farklı konseptlere sahip mekanlarda kaliteli zaman geçirmek de mümkün.

Rotterdam gece hayatını en sonuna kadar yaşamak istiyorsanız yerlilerin bunun için iyi bir yöntemi var: Tüm gece tek bir mekana takılıp kalmak yerine olabildiğince çok mekan gezin, çünkü Rotterdam’da karşınıza ne zaman ve nerede çılgın parti ya da güzel bir konser çıkacağını kestiremek imkansız. Şehrin gece hayatı mekanlarının birbirlerine sadece yürüme mesafesinde olması da işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Town Hall Meydanı ve Stadhuisplein bölgesi şehirde gece hayatının en canlı olduğu noktalar arasında. Şehrin en eski ve popüler pubı Get Back ve Coconut, The Apres-Ski Hut gibi birçok güzel pub, Stadhuisplein’de bulunuyor. Bölgede bulunan Villa Thalia ve Club Bed Rotterdam isimli gece kulüpleri de oldukça popüler.

Old Harbour bölgesi, özellikle yaz aylarında manzaralı teras barlarıyla oldukça cazip bir bölge. Öğrencilerin yoğunlukta olduğu bölgede Cafe De Vrienden gibi şık restoranlar ve Club Vie gibi gece kulüpleri bulmak da mümkün.

Meent bölgesinde ise daha pahalı ve seçkin mekanlar bulunuyor. Yaş ortalamasının daha yüksek sayılabileceği bölgede Cafe Pol, Cinema, Cafe Van Zanten gibi popüler mekanlar var.

Witte de Withstraat ise şehrin hem kültürel hem de gece hayatı açısından oldukça popüler bir sokağı. Sokak boyunca birbirinden farklı kalabalık bar ve publara rastlamak mümkün. Özellikle Cafe NRC Rotterdam, Worm, Cafe de Witte Aap’de geceye başlayabilir Club De Avondwinkel’de devam edebilirsiniz.

Bu mekanların dışında eski bir metro tünelinin içerisinde bulunan Toffler, kocaman bir bira bahçesi olan Biergarten, tropikal esintilerin hakim olduğu Tiki Bar, kafe, restoran ve dans sahnesinin bir çatı altında buluştuğu Rotown ve Club Factory, Club Blender ve Baja Beach Club Terug da gidilmeye değer mekanlar arasındadır.