Bakırköy Pazarı

Bakırköy pazarı İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan en büyük sosyete pazarlarından biridir. Bakırköy metro istasyonuna ve minibüs duraklarına da yakın olması sebebi ile kolayca ulaşılabilen Bakırköy pazarında aradığınız her şeyi piyasanın altında fiyatlara bulabilirsiniz. En moda tekstil ürünlerinden en taze meyve sebzeye, aklınıza gelebilecek her şey için tercih edebileceğiniz Bakırköy pazarında orijinal olan ürünleri de bulabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. “Seda Sayan az önce bu tezgâhtaydı” benzeri sloganları duyduğunuzda yadırgamamanız gereken eğlenceli atmosferi ile Bakırköy pazarını gezebilirsiniz.

Bakırköy Pazarı Hakkında Bilgi

Bakırköy sosyete pazarı olarak da bilinen pazar, cumartesi günleri sevenleri ile buluşuyor. Ünü İstanbul’u aşarak bir fenomen haline gelen Bakırköy pazarını, İstanbul’u ziyarete gelen ziyaretçiler mutlaka geziyor. Herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği geniş alan bu sebeple oldukça kalabalık oluyor. Konu kalabalık olunca Eminönü ile kapışabilecek olan bu sosyete pazarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Ancak insanların yanınızdan nasıl geçtiğini rahatlıkla anlarsınız. Çünkü özellikle öğleden sonra o kadar kalabalık oluyor ki insanlar birbirinden içinden geçerek ilerlemek zorunda kalıyor.

 Kapalı bir alan olmaması sebebi ile özellikle soğuk havalarda ve kış döneminde biraz daha zorlu bir parkur haline geliyor. Modanın kalbi diye nitelendirebileceğimiz pazarda özellikle kadınlar en moda ürünlere sahip olmak için adeta birbirleri ile kapışıyorlar.

Bakırköy pazarında takı toka, inci boncuk, iç giyim ürünleri, abiye, günlük giyim, ayakkabı, ev tekstili, züccaciye, meyve sebze başta olmak üzere aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca kumaş türleri ve eskici gibi stantlara da rastlayabilirsiniz.
Giyim ve yiyecek bölümleri birbirinden ayrılmış durumda. Bu yüzden ne arıyorsanız o bölümde gezebilirsiniz, tüm pazarı tavaf etmenize gerek yok.

Kendinizi alışverişe kaptırdığınız bu dakikalarda çocuklarınız oldukça sıkılabilir. Onları da mutlu edip bu kalabalıktan bir nebze olsun soyutlamak isterseniz oyuncak tezgâhlarını da ziyaret edebilirsiniz. Ya da pazara girerken de göreceğiniz geniş bir alanda konumlanan lunaparkta birkaç ünite eğlence vadedebilirsiniz.

Bakırköy Pazarı Yeme İçme

Pazar alanı oldukça geniş bir alana yayılıyor. Öyle ki zaman zaman etkinlikler ve konserler de büyüklüğü ile meşhur olan Bakırköy pazarı alanında gerçekleştiriliyor. Alan ve tezgâh sayısı çok fazla olunca insan ister istemez acıkıyor.

Burada yemek şansınız da bulunuyor. Pazarın bir de yemek sokağı mevcut. Burada mis gibi ve çeşit çeşit gözlemeler yiyerek, gezinizin sonrasında eritmek üzere kalori stoklayabilirsiniz. Ayrıca bir yanınızdan da tren geçtiğini söyleyerek manzara müjdesi verebiliriz. Yemek molası verdiğiniz zaman istediğiniz ürünün satılması kaygısını taşırsanız pazarda seyyar olarak gezinen mısırcıları ve simitçileri de tercih edebilirsiniz.

Yiyecek bölümüne uğrarsanız elinize bir elma alıp turunuzu tamamlayabilirsiniz. Pazarın başlangıç noktasında da döner, kebap ve pide gibi yiyecekler satan mütevazı dükkânların sıralandığını hatırlatmakta fayda var.

Bakırköy Pazarı Kaçta Açılıyor

Bakırköy pazarının açılış ve kapanış saati net olmamakla beraber 08.00’den 20.00’ye kadar aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Yaz döneminde kapanış saati biraz daha esneyebiliyor. Havanın kararması ile tezgâhlar toplanıyor.

Bakırköy Pazarına Nasıl Gidilir

Bakırköy pazarına ulaşım için farklı seçenekleriniz mevcut.

Otomobil: Bakırköy Adliyesi’ne çok yakın mesafede bulunan pazara navigasyon desteği ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Metro: M1 A Yenikapı- Atatürk Havaalanı metrosu ile Bakırköy durağında inerek direkt olarak pazarın başlangıç noktasına ulaşabilirsiniz.