Bostancı Lunaparkı

İstanbul’un Bostancı semtinde 30 yıldan fazla bir süredir hizmet veren, İstanbul’un en eski lunaparklarından biri olan Bostancı Lunaparkı haftanın her günü ailece gidip eğlenmek için ideal bir yer. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gösterilen Bostancı Lunaparkı içerisindeki oyuncaklar ile çok eğleneceksiniz!

Bostancı Lunapark Hakkında Bilgi

İstanbul Bostancı semtinde merkezî bir konumda yer alan Bostancı Lunapark hem çocuklar hem de büyükler için çok eğlenceli saatler vadediyor. Her geçen yıl kendini yenileyen bu güzel lunapark, 1983 yılında Savaş ve Ümit Celasun kardeşler tarafından kuruldu. Ailenin 1940’lı yıllardan bu yana bu işle uğraştığını söylemek, lunaparkın hizmet kalitesini ve nasıl her yıl yenilenerek güzelleştiğini anlatmak için yeterli olacaktır. Örneğin, Bostancı Lunaparkı içerisinde yer alan tüm oyuncaklar İtalyan yapımıdır. Parkın en önemli özelliği ve bu kadar yoğun ilgi ile karşılaşmasının sebebi ise şehirde oldukça merkezî bir konumda yer almasıdır. İstanbul’un pek çok noktasından kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkündür.

Bostancı Lunapark Oyuncakları

Sadece küçüklere değil, büyüklere de fazlasıyla hitap eden pek çok oyuncak yer alıyor Bostancı Lunaparkı içerisinde. Hepsi birbirinden eğlenceli olan bu oyuncaklar arasında şunlar öne çıkıyor: Korku tüneli, zincir, atlı karınca, uçak, çarpışan arabalar, ahtapot, star fire, G max, gondol, kamikaze, salıncak ve çocuk treni.
 

Bostancı Lunapark Çalışma Saatleri

Haftanın her günü hizmet veren Bostancı Lunaparkı hafta içi 13.00-01.00 saatlerinde hafta sonuyda 11.30-01.00 saatlerinde açıktır.

Bostancı Lunapark Nasıl Gidilir?

İstanbul Bostancı semtinde merkezî bir konumda yer alan Bostancı Lunaparkı ulaşım açısından oldukça kolay bir yerde.

Minibüs – Otobüs: Bostancı Lunaparkı ulaşımını toplu taşıma ile yapacaksanız, Kadıköy – Kartal yolu üzerindeki tüm minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz.

Deniz otobüsü: Bostancı Lunaparkı Bostancı Deniz Otobüsü İskelesi’ne yürüyerek yaklaşık 10 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Otomobil: Eğer Bostancı Lunaparkı ulaşımını kendi aracınız ile yapacaksanız, lunapark yanında ücretli bir otopark bulunduğunu belirtelim. Ulaşım için Kadıköy – Kartal güzergâhı üzerinde seyretmeniz gerekmektedir. Sahil yolundan ya da E-5 üzerinden gitmek mümkün.