Kidzania, normalde yetişkinlere özgü olan faaliyetleri taklide dayalı olarak çocukların oyun gibi oynamalarına olanak veren güvenli, pratiğe dayalı ve oldukça gerçekçi bir eğitim ortamı sağlayan bir çocuk kulübü. Burada meslek kollarının deneyimlenmesi için bir hayat similasyonu oluşturulmuş adeta.

Çocuklar da burada bu oyunları oynarken en keyif aldıkları, yetenekli oldukları meslek ve ilgi alanlarını keşfedebilir kendi hayatlarına yön vermek için buradan deneyimler kazanabilir.

Bir Çin atasözünün dediği gibi nasıl “en sevdiğiniz işi yaparsanız, çalışmanıza gerek kalmaz” ise burada da çocuklarınızın geleceklerini iyi bir şekilde planlayabilmesine ebeveyn katkısı sağlayabilirsiniz. Çocuklar, Kidzania’da gerçek dünyayı tanırken bir yandan da kendilerine güvenmeye başlıyorlar ve geleceğe hazırlanıyorlar.

Çocuklarınız Kidzania’da bir yetişkin günü yaşarken onları aktivite alanındaki görevli ağabey ve ablalara bırakarak siz de Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış ve beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan Akasya Alışveriş Merkezi içerisinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Dünyanın en ünlü markaları, restoranları, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi’nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan koridorları, İstanbul’un en büyük ve en son teknolojiyle donanımlı IMAX Salonu ile birlikte 15 adet sinema salonu siz büyüklere keyifli zaman geçirtecek donanıma sahip.

KİDZANİA

Kidzania Nasıl Gidilir?

Peki, bu keyifli etkinliklerin olduğu Kidzania nerede? Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa yönü 4. Kilometrede, Üsküdar ilçesinin Acıbadem semtine bağlı Akasya Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alıyor. Bilgi almak isterseniz Akasya AVM telefon: 0216 428 67 63

Kidzania Meslekleri

Buradaki çocukların sanki büyük birer bireymiş gibi gidi çalışıp parasını kazanıp sonra da bunu gönlünce harcayabileceği meslek dalları ve sosyal roller tahmin edebileceğinizden çok daha fazla. Kidzania’ya girdiğiniz zaman küçük doktor hanımlar, polis beyler, itfaiyeci minikler görmeniz muhtemel. Ancak bunlarla da sınırlı değil, haydi o zaman saymaya başlayalım:

Paramedik, pompa görevlisi, Arkeolog ve Müzeolog, araç kiralamacı, Banka Müşterisi, Gıda Mühendisi, Cam Filmi Uygulama Ekibi Elemanları, manken, Cips Dağıtım Görevlisi, Müşteri, Kasiyer, Dekoratör, Satış Sorumlusu, Toplum Afet Gönüllüsü, Diş Hekimi, Şarkıcı, Dansçı, İtfaiye Eri, Fotoğrafçı, Fotomodel, Ziyaretçi, Gizli Ajan, Güvenlik Montaj Teknisyeni, Gastroentroloji Asistanı, Gastroentroloji Hemşiresi, Anestezi Asistanı, Anestezi Hemşiresi, Cerrah, Hemşire, Anestezi Uzmanı, Ameliyathane Teknisyeni,Yeni Doğan Hemşiresi, Pilot, Dağıtım Temsilcisi, Duvar Boyamacı, İnşaat Ustası, Kontrolör, İş Arayan Aday, Kasa Güvenlik Görevlisi, Veznedar, Polis Memuru, Muhabir, Futbolcu, Basketbolcu, Yolcu, Üniversite Öğrencisi, Kimyager, Kurye, Olay Yeri İnceleme Memuru, Optisyen, Satış Temsilcisi, Mekanik Teknisyeni, Tasarımcı, Aktör, Aktris, Parfüm Uzmanı, Radyo Programcısı, Saat Kulesi Görevlisi, Sanatçı (Cam Boyama, Duvar Boyama, El İşi, Resim Yapma), Şef, Seyirci, Gıda Mühendisi, Kasiyer, Müşteri, Stok Müdürü, Sürücü Adayı, Sürücü, Şef Yardımcısı, Takı Tasarımcısı, Teknoloji Uzmanı, Tırmanıcı, Kitap Dağıtımcısı, Aşçı Yardımcısı, Şef Adayı.

Kidzania Yaş Sınırı

Kidzania yaş sınırına gelecek olursak buradaki etkinliklere katılmak için en az 4 yaşında olmak gerekiyor, üst sınır ise 14’e kadar devam ediyor. Meslek dallarının uygulama çalışmaları farklı olduğu için beden ve yaş yeterliliğine bağlı olarak yaş sınırında değişiklik gösterilebiliyor.

KİDZANİA

Kidzania Fırsat

Kidzania fırsat demek! İnternetten takipte kalarak güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha uygun fiyata giriş şansı mümkün.

Kidzania’nın sunduğu ayrıcalıklardan biri de Kidzania doğum günü kutlamalarına olanak sağlaması. Bünyesinde pek çok etkinliği ve farklı konseptleri barındırabildiği için çocukların vazgeçilmezi olması işten bile değil. 1-5 yaş arası çocuklar için Bache and Friends Party House var.

4-14 yaş aralığı için uygun olan dans ve kareokeye olanak tanıyan Disco Globe, oyun alanı olan Games Room, Stadyum ve Züper Parti Evi de mevcut. Tercih edilen alan, 45 dakika süresince doğum günü çocuğu ve arkadaşlarına tahsis ediliyor.

Çocuklara da diledikleri gibi eğlenmek kalıyor. Bunun yanı sıra kişi sayısına yetecek kadar pasta, içecek, ebeveynlere çay, kahve ikramı, oyuncaklar ve etkinliklerden faydalanma imkanı, organizasyonlar için ağabeyler, ablalar ve gereken her şey Kidzania tarafından karşılanıyor. Bu fikir ilginizi çektiyse rezervasyon ve daha fazla bilgi için 0850 200 54 39 numarasını arayabilir ya da [email protected] adresine e-mail gönderip bilgi alabilirsiniz.

Kidzania Bilet Ücretleri

Kidzania bilet fiyatlarına gelecek olursak bu eğlence mekanı 0-2 yaş arası minik konuklarından ücret talep etmiyor. 2-3 yaş arası misafirler için kişi başı ücret 35 TL, 4-14 yaş arası çocuklar için 95 TL, velilerin giriş ücreti ise 35 TL. Giriş ücretleri tüm aktivite alanlarına girişi kapsıyor. Kidzania biletix aracılığıyla da etkinlik satışı gerçekleştiriyor.

Hatta sadece 9 Mart’ta sadece büyükler için Kidzania etkinliği olacak. Büyükler çocukluklarına inebilecekleri bir gün geçirmek için 63 TL karşılığında bilet alabiliyorlar. Ayrıca online bilet alındığında Biletix’ten de yüzde 10 oranında indirim kazanılıyor.

Kidzania İndirim Kuponu

Tıpkı Biletix’te olduğu gibi Kidzania indirim kuponu uygulayan kampanya siteleri de mevcut. Örneğin yüzde 20 oranında indirim uygulayan kuponlara 5 TL karşılığında ulaşmak mümkün. Dönemsel olarak satışa sunulan kuponlara denk gelebilmek için internetten takipte kalmak gerekiyor.