Sapphire Alışveriş Merkezi

Sapphire AVM, İstanbul’un Kağıthane ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezidir. Ayrıca 261 metre anten yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise en yüksek 17. binası olma özelliğiyle biliniyor. 64 kattan oluşan yüksek yapı pek çok mağazası, İstanbul’a kuş bakışı bakma olanağı veren seyir terası, sineması, geniş otopark alanı, kafe ve restoranlarıyla pek çok kişinin hem gezmek hem de alışveriş yapmak için tercih ettiği alışveriş merkezlerinin arasında başı çekiyor. İstanbul’da oturuyorsanız ya da gezmeye gidiyorsanız Sapphire Alışveriş Merkezi’ne uğrayıp, seyir terasına çıkıp İstanbul’u mutlaka seyretmelisiniz.

Sapphire Avm Özellikleri

Sapphire İstanbul 10 katı zeminaltı olmak üzere toplam 66 kat ve 165.169 metrekarelik inşaat alanı bulunur. 30 metre anten ile yüksekliği ile toplam 261 metreyle Türkiye’nin en yüksek binası olarak İstanbul’un pek çok noktasından görülebilir. Binada alışveriş merkezi ve otoparka ek olarak rezidans kulesi de bulunur. Otoparklar zemin altındaki 6 katta, alışveriş merkezi de zemin altındaki 4 katta ve zeminde hizmet verir. Oldukça yüksek olan binanın taşıyıcı sistemi betonarme ve çelik olarak dizayn edilmiştir. Alışveriş merkezi çatı örtüsü de yine çelik konstrüksiyon kullanılarak inşa edilmiştir. Dördüncü kattan itibaren cam tabaka aşağı doğru genişleyerek ve saçağa dönüşerek dükkanların üzerini örttüğü için dışarıdan bakıldığında yükseldikçe inceliyor gibi görünür. Güneş enerjisinden maksimum seviyede faydalanmak amacıyla tasarlanan bina, lüks markaların satış noktaları olarak kullanılmaktadır. Alışveriş merkezi olmasının yanı sıra rezidans olarak da kullanılan Sapphire, bünyesinde 120 metrekare ile 1.100 metrekare arasında değişen, birbirinden farklı genişlikte 177 adet rezidans barındırır.
Rezidansların ortak alan olarak kullanabildiği 970 metrekarelik bir özel sosyal alan, 1.100 metrekarelik bir golf antrenman sahası ve binanın en üst katında bir restoran ve vardır. Bunun yanı sıra halka açık olan ve 225 metre yükseklikte bulunan bir seyir terası da yer alır.

Sapphire Avm Mağazaları

Sapphire mağazalar listesine göz atacak olursak, mekan farklı tarzlardan değişik markaları bünyesinde barındırıyor. Alışveriş merkezinde görebileceğiniz markalardan bazıları Beymen, Cosmetica, Dry Center, De Facto, H&M, Kervan, Hotiç, Koton, Lc Waikiki, Penti, Sapphire Kuaför Salonu, Step Lostra Salonu, Tiffany and Tomato, Toyzz Shop, Watch Home, Witch, Yves Rocher olarak karşınıza çıkıyor.

Sapphire Avm Restaurantlar

Alışveriş için burayı tercih edecek olursanız yorgunluğunuzu ya da açlığınızı giderebileceğiniz farkı konseptlerde çok sayıda kafe ve restoran bulunuyor. Et, tavuk ve balık restoranları, hızlı atıştırmalık noktaları, yöresel tatlar sunan mutfaklar, tatlı yiyebileceğiniz ya da kahve içebileceğiniz mola yerleri Sapphire’de mevcut. Damak tadınıza uygun bir mekanı tercih edip atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.  Gidebileceğiniz restoranlardan bazıları Black Brown Coffee, Burger King, Chef Pide, Chocnette, Hamsili, İkbal, Jezvegah, Lavazza, Meri’s, Caffe Nero, Papa John’s, Popeyes, Subway, Tabuu, Usta Dönerci ve Süteli Muhallebicisi olarak konuklarını bekliyor.

Sapphire Avm Seyir Terası

Sapphire Seyir Terası, yedi tepeli İstanbul’un farklı noktalarından yükselen tarihi ve turistik yapıların 236 metre yükseklikten izlenebildiği tek yer olarak karşınıza çıkıyor. İstanbul’un en güzel gün batımları, dört mevsimin en güzel manzaralarını bir noktadan izlemek ve fotoğraflamak isterseniz Sapphire Seyir Terası sizi bekliyor. Burada ayrıca 4 boyutlu İstanbul helikopter simülasyonunu da kullanılıyor. İsterseniz bu seyirden sonra helikopterle de şehir turu atabilirsiniz. İstanbul manzaralı bir öğün tercih edecek olursanız Sapphire’in 54. katında bulunan Vista Cafe Restaurant’ta yiyecek ve içecek seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İstanbul manzarasından çok etkilendiyseniz burada toplantı ve organizasyonların da yapılabildiğini belirtmekte fayda var. 55. Kat Event Salonu’nda toplantılar, lansmanlar ve yemekli davetler organize edilebiliyor. Burada zaman geçirdikten sonra anı olarak ya da sevdiklerinize hediye alabileceğiniz sevimli dükkanlar bulunuyor.
Seyir Terası Gişe: +90 212 268 80 80 pbx / 172
Cafe Vista: +90 212 268 80 80 pbx / 174

Sapphire Avm Sinema

Sapphire’e gidecek olursanız tüm gün sıkılmadan keyifle zaman geçirebilirsiniz. Alışveriş, yemek yeme ya da teras turunun dışında güzel zaman geçirmek için sinemaya gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Alışveriş merkezinin içinde hizmet veren Cinema Pink haftanın her günü zengin film seçenekleri ve seanslarıyla konuklarını ağırlıyor. Hem normal hem de 3 boyutlu filmlerin izlenebildiği sinemadan bilet fiyatı, seans ve film bilgisi almak isterseniz, Cinema Pink: Eski Büyükdere Cad. Sapphire AVM No:1/1 – İSTANBUL Tel:212 268 84 00 – [email protected]

Sapphire Avm İletişim

Adres: Emniyetevleri Mh Eski Büyükdere Cd No:1/1 Kağıthane / İSTANBUL
AVM Yönetimi: +90 212 268 80 80
Ziyaret Saatleri: 10:00 – 22:00

Sapphire Avm Nasıl Gidilir?

Otomobil: Beşiktaş yönünden Maslak tarafına ilerleyip, Sanayi Mahallesi tabelasından sonra U dönüşü yaparsanız Sapphire Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne gidebilirsiniz. Anadolu Yakası’ndan gidecek olursanız FSM Köprüsü yolundan çıktıktan sonra yine Maslak yönüne devam edip Sanayi Mahallesi tabelasının ardından U dönüşü yaparak varabilirsiniz.
Metro ve otobüs: Hacıosman – Yenikapı metrosuna bindikten sonra 4. Levent durağında inerek alışveriş merkezine ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde 4. Levent metro durağından geçen tüm otobüsler aracılığıyla buraya gidebilirsiniz.

SAPPHIRE AVM