Beyrut’ta Gece Hayatı

mg_13181.jpg

Beyrut, neredeyse ülke nüfusunun yarısının yaşadığı bir şehirdir. Etnik çeşitliliği, karma yapısı ve yüksek ekonomisiyle bu turistik şehir geceleri oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Beyrut’ta gece eğlenceye doymak istiyorsanız, gideceğiniz mekana önceden karar verip rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Aksi halde tıklım tıklım olan bu mekanlarda yer bulmanız neredeyse imkansızlaşır. Birbirine yakın ve yürüme mesafesinde bulabileceğiniz gece kulüpleri ve eğlence mekanları, daha çok Hristiyan vatandaşların yaşadığı bölgede toplanmıştır. Beyrut’ta birinci sınıf bir eğlenceyi gireceğiniz hemen her mekanda yakalayabilirsiniz. Merkezdeki renkli ve ışıklı caddeler gece boyunca sizi beklemeye hazır olacaktır.

Behind The Green Door, ortalama bir bütçeyle ayrılabileceğiniz iyi müzik imkanı yakalayabileceğiniz bir mekandır.

Sky Bar’a giderseniz, burası Beyrut’un eski ve klasik mekanlarından biridir. Yüksek sesli ve eğlenceli bu mekan, oldukça pahalıdır. Sky Bar, Avrupa’da bir çok kez yılın eğlence mekanı seçilmiştir. Rezervasyonsuz içeri asla adım atamayacağınız bu yere mutlaka gidip eğlenceli partilere katılmalısınız.

White, Beyrut’a gelen hemen her yabancının mutlaka uğradığı bir eğlence merkezidir. Sky Bar’a oranla küçük olan bu mekan da şehrin en iyilerinden biridir. Ancak mekan sabaha kadar açık değildir.

By The Way, Rue Maksidi’de bulunur. Buraya gelirseniz, Hamra’da en iyi müziği yapan Ahmad ile eğlenebilirsiniz. Mekanın içecekleri de ayrıca oldukça meşhurdur.

Burgundy, Gouraud Caddesi’nde yer alır. Bu mekanda müziğin ve eğlencenin ötesinde yemeklerle de mutluluğunuzu çoğaltabilirsiniz. harika şeflerinin hazırladığı gastronomi lezzetleriyle güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Starbucks’ın hemen yanındaki Dany’s Bar’da şehrin en güzel canlı müziklerini dinleyebilirsiniz.

Music Hall; Starco Binası, Omar Daouk Caddesi üzerinde bulunur. Herkesçe popüler olan bu mekanda, sinemaya dönük kabare, size sonsuz keyif verecektir. Burası gece boyunca 12 farklı dj tarafından tüm misafirlerin eğlendirildiği bir gece kulübüdür. Konseptiyle ve elbette müziğiyle hayran kalacağınız bu mekan, size profesyonel bir hizmet anlayışıyla yaklaşacaktır.

Buddha Bar, üç katlı bir mekandır. İlk katı restoran, ikinci katı bar, üçüncü katı ise disko olarak hizmet veren eğlence mekanıdır. Bu tipiyle mekan daha çok Londra’daki Budist barları andırmaktadır. Her zevkten insana farklı katlarında hizmet veren bu yerde gece boyunca eğlenebilirsiniz.

B O18, diğerlerine göre biraz ilginç bir mekandır. Burası, yerin altı kazılarak inşa edilmiş sıra dışı bir mekandır. Bir anlamda Hamburg’daki yeraltı eğlence merkezine benzetebilirsiniz. Yerin iki kat aşağısına inerek daha önce karşılaşmadığınız bir konseptte eğlenme fırsatı bulabilirsiniz. Mekan fazla büyük olmamasına rağmen, mükemmel ortamıyla sizi kendisine hayran bırakacaktır. Güneş doğana kadar eğlencenin hiç hız kesmediği bu yerde, güneş doğmaya başlayınca tavan açılır ve günü bu harika yerde selamlama fırsatı yakalarsınız.

Le Vendôme otelinin en üstündeki Sidney Bar, New York'taki bir çatı barının cazibesini yansıtır. Mekan, Beyrut çevresindeki tepelerde bulunan köyleri dahi görebileceğiniz harika ışıklandırmalarla panoramik manzaralar sunmaktadır.