Langkawi’de Gezilecek Yerler

Langkawi tam anlamıyla bir tropik cennettir dolayısıyla görülebilecek sayısız doğal güzelliği var. Muhteşem plajları ve kusursuz balta girmemiş ormanları bunların sadece bir kaçıdır.

Langkawi’de görülecek diğer yerler

Telaga Tujuh, Galeria Perdana, Tanjung Rhu, Pantai Cenang, Laman Padi, Gunung Raya, Durian Perangin, Pantai Kok, Pantai Tengah.

Kota Mahsuri

Langkawi-Link-Kota-Mahsuri.jpg

Haksız yere zina ile suçlanıp idam edilen ve bu sebeple ülkesini lanetleyen Malay Prensesi Mahsuri’yi anmak için yapılmış olan bu tarihi bölge, prensese adanmış bir tapınak, eskiye uygun tarzda yapılmış bir tarihi ev, bir tiyatro ve ‘diorama’ müzesini içeriyor.

Kilim Karst Geoforest Park

Kilim-karst-Geoforest-Park.jpg

Doğal bir jeoorman parkı olan bu ulusal koruma alanında balta girmemiş ormanların içine doğru tekne gezileri düzenlenmektedir. Langkawi’nin kuzey doğu kıyıları boyunca uzanan kireçtaşından oluşmuş kayalık yapıların güzelliğini seyretmeye doyamayacaksınız. Tekne gezisinin mola verdiği yerlerden biri bir yarasa mağarasıdır. İçeri girmek size kalmış elbette.

Pantai Pasir Tengkorak

PantaiPasirTengkorak1.jpg

Langkawi’nin en güzel halk plajlarından olan bölge bir doğal kumsaldır. Beyaz kumdan oluşan kumsalı ve turkuvaz rengi sularına arka plan oluşturan yemyeşil balta girmemiş ormanlar ile muhteşem bir güneşlenme lokasyonudur. Hafta sonları çok dolu olan bu kumsalı hafta içi ziyaret etmenizi öneririz.

Durian Perangin

langkawi_durian_perangin_waterfall.jpg

Ormanın derinlerinde sizi bekleyen doğal havuzlar her zaman temiz ve tazeleyici bir serinliğe sahip sularıyla çok hoşunuza gidecektir. Ancak şelaleleri görmek için muson mevsiminin bitmesini, yanı eylül spnu ekim başı dönemini beklemeniz daha iyi olacaktır.