Meksika’dan Alınacak Hediyelik Eşyalar

Meksika hediyelik eşya çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Modaya uygun alışveriş butiklerinden, yerli halka özgü tasarımları bulabileceğiniz dükkânlara, gümüş takı tasarımlarına pek çok alternatif arasında kaybolmaya hazır olun.

Alebrijas adını verdikleri hayvan figürleri, siyah çanak çömlekleri, ülkeye özgü renkli şalları, deri kovboy çizmeleri ülkeden sevdiklerinize getirebileceğiniz hediye seçenekleri arasında. Ayrıca Merida ve Yucatan kültürüne özgü hamaklar, Guerrero’dan alabilceğiniz maskeler de şahane hediyeler. En iyi ahşap oyma işlere Guadalajara kentinde rastlama imkanınız olduğunun da altını çizelim.

Mexico City’deki La Merced ve Guadalajara’daki Mercado la Libertad ülkenin en büyük iki alışveriş merkezi bunların yanı sıra ülke sokaklarında dolaşırken karşınıza pek çok modern mağaza, butik ve geleneksel ürünlerin satıldığı dükkânlar da çıkacaktır. Büyük şehirlerde Pazartesi ve Cumartesi günleri saat sabah 10:00’dan akşam 20:00’a kadar açık olan dükkanlara karşılık küçük şehirlerde bu zaman aralığı 11:00 ile 16:00 arasında olabilir.