Monte Carlo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Monte Carlo Avrupa’da Akdeniz kıyısında yer alan şehir devleti Monako’nun kumarhaneleriyle ünlü tatil yerlerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından turist çeken Akdeniz’in bu en zengin semt şehri, seyahatlerinde hem deniz tatili hem bitmeyen gece hayatı hem de tarihi güzellikleri bir arada yaşamak isteyenlerde için ideal bir güzergâhtır.

Adının kumarhanelerle anılmasının sebebiyse Monaco Prensi III. Charles’a kadar dayanıyor. 1862 yılında şehrin gelir kaynağını artırmak isteyen III. Charles, şimdilerde Monte Carlo olarak anılan sahil kıyısında Alman stilinde büyük bir kumarhane açmıştır. Her ne kadar başlarda istediği ilgiyi yakalayamasa da, zaman içinde popülaritesi artan Monte Carlo’da bu kumarhane çevresinde başka kumarhaneler de açılmaya başladıkça tüm dünyada bilinen bir yer haline gelmiştir.

Ekonomik gelirinin büyük çoğunluğunu kumarhanelerden ve turizmden elde eden Monte Carlo’da her yıl özellikle yaz aylarında onlarca festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Akdeniz ikliminin güzelliğine sahip olması da burayı önemli seyahat güzergâhlarından biri yapmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı