Oslo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Norveç’in başkenti Oslo, yaşam standardının oldukça yüksek olduğu, bol oksijene sahip ülkenin en büyük şehridir.

Bir liman kenti olan Oslo, 1049' da kurulmuş olup  İskandinavya’nın dördüncü büyük ve en güzel şehri olarak bilinmektedir.Tarih boyunca birçok yangın geçirmiş olan şehir Oslo adını 1925'te almış ve ülkenin kültürel ve finans merkezi haline gelerek gelişimini devam ettirmiştir. Dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan Oslo, gelişmiş ülke ekonomisiyle yüksek yaşam standarına rağmen Avrupa Birliği’ne girmeyi tercih etmeyenlerdendir.

Ulaşım açısından da sıkıntı çekmeyeceğiniz şehirde birçok toplu taşıma alternatifi vardır ve turistik  yerler için yürüyüşler de oldukça keyiflidir. Oslo’da yaşam organizasyonları ve festivalleriyle canlanan turistik dönemde daha fazla keyifli hale gelmektedir. 
  Oslo gezinizde size güzel bir atmosfer sağlayacak liman bölgesi huzur bulacağınız mekanlardan ve içerdiği hem tarihi hem de modern yapıları ile mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Doğal alanlarının, manzarasının yanı sıra birçok ilgi çekici müzeye ev sahipliği yapan kent yaşanacak bol oksijenli şehirler arasındadır.

Tanıtıcı Video: