Google+

Arama formu

Krakow Şehir İçi Ulaşım

Krakow Şehir İçi Ulaşım

skyscrapercity.com
 

Krakow’da şehir içi ulaşım oldukça rahat ve kolay sağlanmaktadır. Otobüs ve tramvay hatları şehir içi ulaşım sağlama alternatifleridir ancak gezilecek yerler aynı bölgede yoğunlaştığı için yürüyerek de gezmeniz mümkündür.
Şehirde metro bulunmamaktadır.

Ulaşım Ağları Haritası

Otobüs ve Tramvay Haritası

- Otobüs
Krakow’da otobüs en yaygın kullanılan ulaşım seçeneğidir. Otobüsler 06.00 - 24.00 arası hizmet vermektedir.

- Tramvay
Krakow geniş bir tramvay ağına sahiptir. Tramvay biletlerinizi gişelerden ve tramvaya binerken tramvayın içinden alabilirsiniz. Metro hattı, 06.00 - 24.00 arası hizmet vermektedir.

Bilet Ücretleri
Birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi Krakow'da da bilet ücretleri, gidilen mesafeye göre değil saate göre belirlenir. Bilet ücreleri aşağıdaki gibidir:

  • 20 dakika - 2.80 PLN
  • 40 dakika - 3.80 PLN
  • 60 dakika - 5.00 PLN
  • 90 dakika - 6.00 PLN
  • 24 saat - 15 PLN
  • 48 saat - 24 PLN

Şehirlerarası Ulaşım
 
Krakow tren istasyonu ulaşımı sağlamaktan öte gezilip görülmesi gereken bir istasyondur. 1844 – 1847 yılları arasında inşa edilen tren istasyonu oldukça yaşlı ve önemli bir yapıdır. Krakow gezinizin ardından çevre şehirleri keşfetmek isterseniz tren yolculuğu iyi bir seçim olacaktır. Krakow tren istasyonundan diğer turlarınızı gerçekleştirmek için bilet alabilirsiniz.

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Krakow Şehir İçi Ulaşım-1

inyourpocket.com
 
Krakow John Paul II. Uluslararası Havaalanı, şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alır.

Express tren ile,
Havaalanından şehir merkezine ulaşım için uçaktan indikten sonra 300 metre yürüyerek tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. İstasyondan hareket eden express trenler ile şehir merkezine kadar yolculuk yapabilirsiniz. Bilet ücreti 10 PLN'dir.

Taksi ile,
Daha rahat bir ulaşımı tercih etmek istiyorsanız taksileri kullanabilirsiniz. Şehirde, taksi ücretleri oldukça düşüktür.