Rimini Gezilecek Yerler


runballrally.com

Rimini tarih, deniz ve kumsalın birleştiği bir yerde, Adriyatik kıyısında özellikle İtalyanların çokça tercih ettiği önemli bir turizm merkezidir. Roma döneminden kalma birçok tarihi anıtın yanında oldukça uzun bir kumsal şeridine de sahip olan Rimini, yaz aylarında ziyaret edip güzel vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir şehirdir.

Rimini gezilecek yerler:

Arco d'Augusto (Arch of Augustus)


staticflickr.com

Corso di Augusto, Rimini’nin ana caddesi olan Via Flaminia’nın güney ucunda bulunan ve milattan önce 27 yılında inşa edilen İtalya’nın en eski Roma dönemi anıtlarından biridir. Savunma duvarlarının bir kısmı 1930 yılında yıkılmış olsa da ana giriş halen sağlam bir şekilde ayaktadır. Kemerli kapının üzerinde ise dönemin imparatoru Ceasar Augustus’un bir heykeli bulunmaktadır. 

 • Adres: Corso d'Augusto, Rimini RN, İtalya
 • Telefon:+39 0541 53399
 • Web sitesi için tıklayınız. 

Tempio Malatestiano


riminidamare.it

13. yüzyıldan kalma Tempio Malatestiano, Rimini’yi yöneten dönemin hanedanı Malatesta ailesi üyelerinin mezarlarınında bulunduğu bir saraydır. Önceden bir kilise oalrak kullanılan ve daha sonra konağa çevrilen Tempio bu yüzden tıpkı bir kiliseyi andırmaktadır. Rönesans döneminin başında Roma geleneklerine bağlı kalınarak büyük bir restorasyın geçirmiş ve günümüzde ki görünümüne kavuşmuştur. Yapının en önemli özelliklerinden biride yan şapelindeki hassas mermer kaplamalarıdır. Burası Rimini’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 

 • Adres: Via IV Novembre, 35, 47900 Rimini RN, İtalya
 • Telefon: +39 0541 51130
 • Web sitesi için tıklayınız.

Museo della Città (Şehir Müzesi)


laperegina.it

Eski bir Cizvit Manastırı içinde yer alan Kent Müzesi, Prehistorya döneminden günümüze kadar uzanan 1.500’den fazla esere ev sahipliği yapmaktadır. En önemli eserleri arasında Roma mozaikleri ve eski çağlarda sağlık ve cerrahi alanda kullanılan araç ve alet koleksiyonlarıdır. Bunların yanında heykeller, seramik, sikke, cam, bronz ve  bazı parçalardan oluşan birçok koleksiyona daha ev sahipliği yapmaktadır. Rönesans döneminde Malatestas tarafından yaptırılan bazı sanat galerilerinde bulunduğu Kent Müzesi’ni haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.
 

 • Adres: Via Luigi Tonini, 1, 47921 Rimini RN, İtalya
 • Telefon:+39 0541 793851
 • Web sitesi için tıklayınız.

Rimini Sahili


hotel.com

Rimini boydan boya bir sahil şehri olduğu için haliyle kumsal turizmi de oldukça gelişmiştir. Adriyatik Denizi kıyısında sap sarı şemsiyeleri ve şezlonglar oldukça güzel bir görüntü sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında dolup taşan Rimini Sahilleri başta çevre şehirler olmak üzere Avrupa’nın pek çok noktasından ziyaretçi çekmektedir. Bu plajlar boyunca uzanan caddelerin üzerinde birçok lüks otel ve restoranda bulabilirsiniz.
 
San Leo


riviera.rimini.it

Rimini’de gezip görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de San Leo’dur. Rimini’nin hemen dışında ki bir vadide yer alan San Leo bölgesi kayalık bir tepenin üzerinde bulunan tarihi Malatesta kalesi ve muhteşem manzarası ile ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. 583 metre yükseklikte ki konik bir tepe olduğu için ulaşması biraz zor olabilir. İçinde müze, resim galerileri, 1173 yılında inşa edilmiş bir romanesk katedral ve dokuzuncu yüzyıldan kalma bir kilise daha bulunmaktadır. Bu güzel alanı mutlaka görmelisiniz. 

 • Adres: 47865 San Leo RN, İtalya  

Miniatura Italia


wikimedia.org

İtalya’nın simgesel birçok yapı ve mimarilerinin minyatürlerinin sergilendiği mükemmel bir koleksiyona sahip olan Miniatura İtalia, özellikle çocuklar ve çocuklu ailelere yönelik mükemmel bir müzedir. İtalya’nın en turistik yerlerine ait 200’den fazla minyatür bulunur. Bunların arasında Pisa Kulesi, Kolezyum, kaleler, ünlü meydanlar ve hatta dağlar bile bulunmaktadır. Bünyesinde bulunan Bilim Eğlence Fuarı ve çocuklara yönelik olan İnteraktif Sürüş Okulu’da görülmesi gereken diğer yerler arasındadır.

 • Adres: Via Popilia, 239, 47922 Viserba, Rimini RN, İtalya
 • Telefon:+39 0541 736736
 • Web sitesi için tıklayınız.

Rimini gezilecek yerler listesinin sonuna geldik, gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.