Vladivostok’ta Gezilecek Yerler

Doğası ve coğrafi yapısı itibariyle “burası Rusya’nın San Fransisco’su olmalı” dedirten Vladivostok’da şehrin askeri tarihinin getirdiği pek çok hatırat da mevcuttur.

Vladivostok’ta görülmesi gereken diğer yerler

Füniküler, Klasik Otomobil Müzesi, Primorsky Fotoğraf Galerisi, Artetage, Amiral Makarov Heykeli, Primorsky Akvaryumu.

Russky Adası

8.jpg

Geçmiş 150 yıl boyunca sadece askeri amaçlara hizmet eden bu ada, ziyaretçilere ancak 2000 yılında açılmıştır. O tarihte bir iş ve yüksek öğrenim merkezi olarak yeniden kurgulanan ada halen turizm potansiyalinin çok altında seyretmekte ancak burada ziyaretçilerin ilgisini çekecek pek çok militer yapı, kale ve müze bulunmaktadır.

Arsenev Müzesi

042d288d8dacb5b24ad9049f339c0a5d.jpg

Şehrin en muhteşem müzelerinden olan Arsenev Müzesi 1890 yılında kurulmuştur. Şehrin yerel tarihine odaklanan müze, buraya gelen ilk kâşiflerden 1900’lerin başına ve sonrasında gelen İç Savaş’a kadar olan geniş bir dönemi kapsayan sergilemeler yapmaktadır.

Müzede İngilizce turlar da düzenlenmektedir.

7 Numaralı Kale

1(8).jpg

Vladivostok’ta 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başında, Japonya ve ABD gibi düşmanlara karşı bir önlem olması sebebiyle inşa edilmiş pek çok yer altı kalesi vardır. Bunlardan 7 Numaralı kale ziyaretçilerin en çok tercih ettiğidir, çünkü mimari yapı olarak özdeş olduğu diğer kalelerin aksine merkeze çok yakın bir tepenin üstündedir. Kalenin 1,5 kilometrelik bir tüneli vardır. Vladivostok Digger Club veya with Lotos Co tarafından düzenlenen turlarla tüm bu kaleleri gezmek de mümkündür.