Google+

Arama formu

Vladivostok’ta Gezilecek Yerler

Vladivostok’ta Gezilecek Yerler

Doğası ve coğrafi yapısı itibariyle “burası Rusya’nın San Fransisco’su olmalı” dedirten Vladivostok’da şehrin askeri tarihinin getirdiği pek çok hatırat da mevcuttur.

Vladivostok’ta görülmesi gereken diğer yerler

Vladivostok şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay on Okeansky prospekt güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Best Sunlight Apartment, Signature Studios, Holiday Home Soft. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz LightHouseVL на Крыгина, Apartments 5min to center, Patrokl Bay Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Хохлома VDK, Park Hotel Sedanka, Hostel Mariinka tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Vladivostok aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Vladivostok’ta Gezilecek Yerler-1

Füniküler, Klasik Otomobil Müzesi, Primorsky Fotoğraf Galerisi, Artetage, Amiral Makarov Heykeli, Primorsky Akvaryumu.

Russky Adası

Russky Adası

Geçmiş 150 yıl boyunca sadece askeri amaçlara hizmet eden bu ada, ziyaretçilere ancak 2000 yılında açılmıştır. O tarihte bir iş ve yüksek öğrenim merkezi olarak yeniden kurgulanan ada halen turizm potansiyalinin çok altında seyretmekte ancak burada ziyaretçilerin ilgisini çekecek pek çok militer yapı, kale ve müze bulunmaktadır.

Arsenev Müzesi

Arsenev Müzesi

Şehrin en muhteşem müzelerinden olan Arsenev Müzesi 1890 yılında kurulmuştur. Şehrin yerel tarihine odaklanan müze, buraya gelen ilk kâşiflerden 1900’lerin başına ve sonrasında gelen İç Savaş’a kadar olan geniş bir dönemi kapsayan sergilemeler yapmaktadır.

Müzede İngilizce turlar da düzenlenmektedir.

Vladivostok Kale Müzesi

http://visitvl.ru/wp-content/uploads/Museum-Krepost/Vladivostok%20(4).JPG

Sportivnaya Limanında yer alan eski bir topçu bataryasından dönüştürülmüş bu askeri müzenin bahçesinden toplar, içinde silahlar ve fotoğraflar sergilenmektedir. İngilizce açıklamalar bulunmaktadır

7 Numaralı Kale

7 Numaralı Kale

Vladivostok’ta 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başında, Japonya ve ABD gibi düşmanlara karşı bir önlem olması sebebiyle inşa edilmiş pek çok yer altı kalesi vardır. Bunlardan 7 Numaralı kale ziyaretçilerin en çok tercih ettiğidir, çünkü mimari yapı olarak özdeş olduğu diğer kalelerin aksine merkeze çok yakın bir tepenin üstündedir. Kalenin 1,5 kilometrelik bir tüneli vardır. Vladivostok Digger Club veya with Lotos Co tarafından düzenlenen turlarla tüm bu kaleleri gezmek de mümkündür.