Saint Tropez’de Gezilecek Yerler

Akdeniz’e kıyısı olan küçük bir şehir olan Saint Tropez’i yürüyerek gezmek hem kolay hem de çok keyiflidir. Temiz sokakları, sempatik mimarisi ve turistik noktalarıyla kent ilginizi çekecek.

Saint Tropez’de görülecek diğer yerler

Vieux Port, Cimetiere Marin, Plage de Tahiti, Chapelle de la Misericorde, Eglise de St-Tropez.

Musée de l’Annonciade

7280298-11190798.jpg

Son derece şık bir şekilde renove edilmiş bir 16 yüzyıl kilisesinin içinde yer alan bu müze modern sanata dair muhteşem koleksiyonu ile dikkat çekmektedir. Özellikle Saint Tropez’de yaşamış veya ondan ilham almış ressamların eserleri koleksiyonda yer almaktadır.

La Ponche

Location_Sttrop_LaPonche_BIG.jpg

Şehrin tarihi balık avlama bölgesi olan La Ponche, Vieux Limanı’nın kuzey doğusunda yer alır. Buranın en önemli özelliği pek çok tarihi eserin görülebileceği bir rotanın başlangıcı olmasıdır.

Citadelle de St-Tropez

la_citadelle_de_saint-tropez_hdp_0.jpg

1602 yılında inşaa edilmiş olan bu kale ülkeyi İspanyol saldırılarına karşı savunmak amaçlı yapılmıştır. Şehrin doğusuna doğru uzanan bir bakıya sahip bir tepenin üzerine yapılmış olan kalenin muhteşem bir görüntüsü vardır. Kalenin zindan bölümünde Musée de l’Histoire Maritime isimli denizcilik tarihi müzesi bulunmaktadır.

Place des Lices

103127930_o.jpg

Saint Tropez’in merkezinde yer alan bu meydan ağaç gölgesine serpiştirilmiş kafelerde huzur içinde dinlenebileceğiz ve atrafınızda dönen çılgın kalabalığı seyredebileceğiniz harika bir lokasyondur. Haftada iki kere kurulan açık hava pazarına denk gelirseniz, yiyecekten antikaya sayısız türde ürünün satıldığı bu pazarı gezmeden etmeyin.