Krabi Gece Hayatı  

sign-1255711_960_720.jpg

Gündüz denize girip, yeşilin en yoğun olduğu Krabi ormanlarında gezdikten sonra bir gece eğlencesi elbette şehrin vazgeçilmezlerindendir. Kendine özgü bir gece hayatına sahip olan Krabi eğlence içerisinde oluşan samimiyetin en iyi örneklerini sunar. Bambuyla çevrilmiş plaj barları ve hippi barlarıyla dikkat çeken Krabi’de canlı müzik oldukça popüler. Gittiğiniz herhangi bir barda hoş vakit geçirmenize sebep olacak canlı müzik bulacaksınız. Krabi’de her bölgede farklı ambiyansta bir eğlence anlayışı vardır diyebiliriz. Krabi Town, Railay Bay, Phi Phi Adaları, Klong Muang ve Ao Nang bu bölgelerin en popüler olanlarındandır. Sizin için Krabi’nin en çok sevilen eğlence mekânlarını derledik.

Boogie Bar: Tayland klasiklerinin çalındığı bu barı Krabi’ye gitmeden bile defalarca duyabilirsiniz. Yerli içeceklerin yanında ithal içecekleri de bulabileceğiniz barda herhangi bir yiyecek bulunmamaktadır. Dansın ve eğlencenin ilk adreslerinden biri olan Boogie Bar Ao Nang Bölgesi’nde bulunmaktadır.

Bamboo Bar: Railay bölgesinin en sevilen barı olan Bamboo müthiş bir plaj barıdır. Eksiksiz bir kokteyl menüsüne sahip olan barda atıştırmalık yiyecekler de bulabilirsiniz. Yerel müzisyenlerin çaldığı barda Krabi’ye yakışır bir eğlence sizi bekliyor.

Roots Rock Raggae Bar: Ao Nang bölgesinde bulunan bar isminden de anlaşılabileceği gibi raggae müzik dinlemek için en iyi barlardan biridir. Yerli şarkıların yanında İngilizce şarkılar da dinleyebileceğiniz barda iyi bir kokteyl menüsü yanında eşsiz lezzette meyve suları da bulunmaktadır. Bara talep oldukça yoğundur bu yüzden erken bir saatte gidip yerleşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Lucky Restaurant & Bar: Gün boyunca Tayland mutfağının en güzel yemeklerini sunan restoranda geceleri oldukça neşeli geçmektedir. Railay Bölgesi’nin en ucuz barlarından biri olarak bilinen Lucky’de 100 Baht’a oldukça başarılı kokteyller içebilirsiniz.

Ao Nang Center Point: Burası 1999 yılından beri en popüler eğlence alanlarından biridir. Yemek, alışveriş ve eğlence seçeneklerinin bir arada bulunduğu Center Point’te teraslı, bahçeli barlar ya da karaoke seçeneği bulunan barları ziyaret edebilirsiniz. Her çeşit barın bulunduğu bölgede tüm dünya müziklerine rastlayabileceğiniz gibi sokak üzerindeki şovları da izleyebilirsiniz.

Tew Lay Bar: Railay Bölgesi’ndeki plaj barlarından biri olan Tew Lay 80’lerde açılan barların vintage görüntüsüne sahiptir. Mangrov ormanları manzarasında bir kokteyl ya da bira içmek ve aynı zamanda Raggae müzikleri eşliğinde dans etmek yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biridir. Barda meşhur Amerikan usulü sabah kahvaltısı da verilmektedir.

Sunset Bar: Klong Muang Plajı’nda yer alan bar bambu ağaçları arasında sahilde en çok sevilen mekânlardan birisidir. Andaman Denizi üzerinde kaybolan güneşi izledikten sonra akşamınızı oldukça neşeli geçirebileceğiniz bar yiyecek ve içecek açısından zengin bir menüye sahiptir.

The Irish Embassy: İrlanda Büyükelçiliği’ne ait olan bu bar Klong Muang Bölgesi’nde yer alır. Bir Asya ülkesinde meşhur İrlanda alkol kültürü eşliğinde eğlenmek farklı bir seçenek olabilir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı