Alanya Gece Hayatı 

Ziyaretçilerin özellikle yazın yoğunlaştığı ve deniz turizmi için önemli noktada olan birçok sahil yerleşim bölgesi gibi Alanya’da da gece hayatı, özellikle yaz dönemlerinde, oldukça hızlı ve yoğun akmaktadır. Çeşitli türlerde sayısız mekânda eğlence sabaha kadar devam eder. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin çeşitliliği, Alanya eğlence hayatı ile özdeşleşmiş gibidir. Turizmin ön planda olduğu birçok sahil bölgesinin aksine Alanya’da barlar belli bir sokağa sıralanmaktan ziyade, liman bölgesi yayılmış durumdadır. Etnik çeşitliliğin bu denli çok olduğu Alanya’da tek çeşit barlardan tabii ki söz edilemez. Yabancı müziklerin hâkim olduğu barlardan tutun, Rock veya pop müziğin yoğun olduğu barlardan, türkü barlara kadar gece hayatı için çok çeşitli alternatifler vardır. Bistro Bellman Club, Robin Hood Night Club, Havana Club & Bar, Summer Garden Club rağbet gören gece kulüplerinden bazılarıdır.

Alanya’nın gece hayatında barlar ön planda olsa da gece hayatı yalnızca barlardan ibaret değildir. Bazı ziyaretçiler ve hatta yöre halkı yoğun ve yüksek sesli müzikten rahatsızlık duyabilir. Bu tarz eğlence yerlerini tercih etmeyen ziyaretçilerin eğlence alternatiflerinden biri, alkollü - alkolsüz kafelerdir. Sohbet ortamı arayan, sessizliğin tatilin önemli noktalarından olduğunu düşünen kişiler için, alkollü ve alkolsüz içecek alternatifleri sunan müziğin ikinci planda olduğu ve hemen her yaşa hitap eden mekânlar da Alanya’da bolca vardır. Manzarası ve kendi üretimleri olan biraları ile Red Tower Brewery Restaurant, Harry’s Pub, Ev Restoran Şarap Evi, Gold Carafe Şarap Evi de değerlendirilebilecek alternatiflerdendir.

Ayrıca Türk toplumunun bir kesiminin çok sevdiği ve Türk eğlence anlayışının içkili hali denilebilecek meyhaneler de Alanya’da eğlence alternatifi olarak ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle alkollü eğlence anlayışını benimsemiş yabancı turistlerin, Türk mutfağını, rakıyı ve eğlence tarzını merak edip deneyimlemek istemesi açısından da meyhaneler, alternatif eğlence mekânları olarak tercih edilebiliyor. Bilhassa sanat ve halk müziği gibi etnik desenleri içinde barındıran, daha otantik enstrümanların kullanıldığı, canlı müziklerin yapıldığı meyhanelere ayrı bir ilgi duyulabiliyor. Pek çok insanın rakı – balık ritüeline cevap verebilecek mekânlar da gece hayatı için tercih edilebilir duruyor. Sokak Arası Meyhane, Alanya Kaleiçi Meyhanesi, Trata Meyhane gibi bu tercihin de örneklerinden birkaçı.

Alkollü eğlence anlayışını benimsemeyen, ziyaretçiler için ise çay bahçeleri, kafeler ve restoranlar gece hayatı için alternatif olabilecek yerlerdir. Akşam yemeğinden sonra canlı müzik yapan bir yerde oturup çay kahve içebilirsiniz, yazın sıcağında akşam gezintisinde yenen dondurmadan da keyif alabilirsiniz. Juice & Friends – Coffee and Juicebar , Bamyacı Dondurma, Çamlıca Dondurmacısı, Sütçü İmam Dondurmacısı, Tropical Atom Station da denenebilecek alternatiflerdendir.

Alanya yıl içerisinde, özellikle bahar ve yaz aylarında, binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gündüz tarihî ve doğal güzelliklerin tadını çıkaran ziyaretçiler geceleri de eğlenceye zaman ayırmaktadırlar. Gelen bu kadar çok yerli ve yabancı turistin de eğlence anlayışları ve ihtiyaçları farklı olması kaçınılmazdır. Bu sebeple Alanya hemen her türden ihtiyaca cevap verebilecek çok sayıda mekân alternatifini de barındırmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı